Kaira Looro 2021 - Dom Kobiet

Konkurs architektoniczny

promowanie równości płci w Afryce

Konkurs architektoniczny Kaira Looro to konkurs projektowy otwarty dla studentów i młodych architektów, którego celem jest odkrycie nowych talentów i przyjęcie modeli zrównoważonej architektury w celach humanitarnych, aby poprawić warunki życia w krajach rozwijających się. Zwycięzcom przewidziano prestiżowe nagrody, wyłonione przez międzynarodowe jury złożone z renomowanych firm i instytucji.
Wyzwaniem konkursu jest zaprojektowanie domu dla kobiet, który ma na celu promowanie równości płci jako kluczowego czynnika w rozwoju obszarów wiejskich. Konstrukcja ta musi być przestrzenią przeznaczoną do prowadzenia działań, które koncentrują się na edukacji, podnoszeniu świadomości i rozwoju wsi w imię równości.

Nagrody

I nagroda :
5.000 € + staż w Kengo Kuma + Construction
II nagroda :
1.000 € + Staż w Miralles Tagliabue EMBT
III nagroda :
500 € + Staż w SBGA
2 Wyróżnienia 100 €
5 Wyróżnienia specjalne
20 finalistów
20 Top 50

Kalendarz

Wczesne rejestracje : 16 stycznia - 28 lutego 2021 r.
Normalne rejestracje : 1 marca - 28 marca 2021 r.
Późne rejestracje : 29 marca - 30 kwietnia 2021 r.
Termin odpowiedzi na często zadawane pytania : 8 maja 2021 r.
Termin składania wniosków : 30 maja2021 r.
Ocena jury : 13-20 czerwca2021
Ogłoszenie wyników : 27 czerwca 2021 r

Pobieranie

Języki wytycznych:
en | fr | it | es | pt | pl | ru | zh | ar | ja
[Pobierz wszystkie języki]

Dokumenty dotyczące równości płci
[Pobieranie]

Wszystkie materiały (dostępne po zarejestrowaniu):
Materiały budowlane i dane, strona projektu, wsie, zdjęcia, ramy, AUTOCAD, układy

Jury

Kengo Kuma jury konkursowe

Kengo Kuma

Director of Kengo Kuma & Associates
Tokyo & Paris, Japan & France

Założyciel i dyrektor Kengo Kuma & Associates, uznawany za jednego z mistrzów architektury kontekstualnej, Kengo Kuma to także jeden z najważniejszych przedstawicieli Japonii na współczesnej scenie architektonicznej. Otrzymał wiele nagród i wyróżnień, w tym Global Award for Sustainable Architecture.

Benedetta Tagliabue  jury konkursowe

Benedetta Tagliabue

Director of Miralles Tagliabue EMBT
Barcelona & Shanghai, Spain & China

Pełni funkcję dyrektora Miralles Tagliabue EMBT, założonej w 1994 roku we współpracy z Enricem Mirallesem. Wśród jej najbardziej znanych projektów zrealizowanych są Parlament Edynburski, targ Santa Caterina w Barcelonie i pawilon hiszpański na Wystawie Światowej w Szanghaju w 2010 roku. Otrzymała prestiżową nagrodę RIBA International „Best International Building of 2011”.

Salimata Diop Dieng jury konkursowe

Salimata Diop Dieng

Minister of Women, Family, Gender and Child Protection
Dakar, Senegal

M.me Salimata DIOP DIENG jest Ministrem ds. Kobiet, Rodziny i Płci Republiki Senegalu oraz Przewodniczącą Narodowego Ruchu Kobiet Republikańskich. W 1979 r. Uzyskał tytuł uniwersytetu w dziedzinie elektrotechniki na Ecole Supérieure Polytechnique de Dakar. Punkt kontaktowy Afrykańskich Kobiet i Solidarności (FAS), prowadziła rzecznictwo kobiet-ofiar przemocy w przypadku konfliktu zbrojnego.

Urko Sanchez jury konkursowe

Urko Sanchez

Director of Urko Sanchez Architects
Nairobi & Madrid, Kenya & Spain

Urko Sanchez Architects to nagradzana butikowa firma architektoniczna z siedzibą w Kenii i Hiszpanii, znana z doskonałości w projektowaniu. Jego pasją jest poprawa społeczna, jak najczęściej wnosi wkład w projekty skierowane do społeczności znajdujących się w niekorzystnej sytuacji. Firma działa głównie w Afryce Wschodniej, ale biuro prowadziło projekty w całym regionie i poza nim.

Oulimata Sarr

Director at UN Women West Central Africa
Dakar, Senegal

Dyrektor regionalny na Afrykę Zachodnią i Środkową, obejmujący 24 kraje. Pani Sarr wraz ze swoim zespołem wspiera rządy w przyjmowaniu międzynarodowych standardów w celu osiągnięcia równości płci i wzmocnienia pozycji kobiet we współpracy z organizacjami społeczeństwa obywatelskiego i partnerami. ONZ Women stara się urzeczywistnić ambicje Celów Zrównoważonego Rozwoju dla kobiet i dziewcząt.

Victoria Maloka jury konkursowe

Lehau Victoria Maloka

Director at WGDD of African Union Commission
Addis Ababa, Ethiopia

Pełni funkcję Dyrektora WGDD w AUC, z wykształcenia prawnik z ponad 20-letnim zbiorowym międzynarodowym doświadczeniem zawodowym. Dołączyła do AUC w 2015 roku, po znakomitej karierze w różnych sektorach, szczególnie w dziedzinie praw człowieka, równości płci, demokracji wyborczej, praktyki konstytucyjnej, rozwiązywania konfliktów i budowania pokoju.

Agostino Ghirardelli jury konkursowe

Agostino Ghiradelli

Studio Blengini Ghirardelli Architects
Milan, Italy

Jest założycielem i dyrektorem studia SBGA. Zajmuje się planowaniem, zrównoważeniem środowiskowym i integracją. Współpracuje z instytucjami publicznymi i kuratorami oraz uczestniczy jako prelegent w międzynarodowych spotkaniach i kursach uniwersyteckich (MIPIM 2019, University of Vienna, Trieste oraz ULI, Europe Young Leaders Summer School w Mediolanie).

Azzurra Muzzonigro

Waiting Posthuman Studio
Sex & The City
Milan, Italy

Uzyskała tytuł magistra budownictwa i urbanistyki w rozwoju na Bartlett UCL oraz doktorat z urbanistyki na Roma Tre University. Obecnie jest kuratorką dla Urban Center of the Municipality of Milan i Triennale Milano publicznego programu i badań o nazwie Sex & the City, z perspektywy płci w przestrzeni miejskiej. W czerwcu 2015 roku założyła Waiting Posthuman Studio.

PRZEGLĄD PROJEKTU

Lokalizacja projektu to południowy Senegal - kraj w północno-zachodniej Afryce na wybrzeżu Atlantyku, graniczący z Mauretanią, Mali, Gambią i Gwineą. Kraj ten liczy 16 milionów mieszkańców, skupionych głównie wokół stolicy, Dakaru. Południowy region, na południe od Gambii, znany jest jako Casamance ze względu na obecność rzeki Casamance i jest podzielony na trzy regiony administracyjne: Ziguinchor, Sedhiou i Kolda, o łącznej liczbie 1,5 miliona mieszkańców. Centralnym regionem, w którym ma być rozwijany projekt, jest Sedhiou. Region ten, utworzony w 2008 roku, jest jednym z najsłabiej rozwiniętych w kraju, ze średnim wskaźnikiem urbanizacji wynoszącym 10% i wskaźnikiem ubóstwa wynoszącym 92%. Region ten jest w przeważającej mierze rolniczy, a wioski liczą średnio 1500 mieszkańców. Stolica Sedhiou liczy około 200 000 mieszkańców.

Zobacz więcej

Konkurs architektoniczny Kaira looro 2021
Konkurs architektoniczny Kaira looro 2021
Konkurs architektoniczny Kaira looro 2021

Dołącz do konkursu

Zarejestruj się w konkursie i zaprojektuj swoją architekturę