MCA Kaira Looro Mimarlık Yarışması 2022

Kaira Looro 2022

Mimarlık Yarışması

Çocuk evi

Kaira Looro Mimarlık Yarışması, gelişmekte olan ülkelerde yaşam koşullarını iyileştirmek için yeni yetenekleri keşfetmeyi ve insani amaçlı sürdürülebilir mimari modellerini benimsemeyi amaçlayan öğrencilere ve genç mimarlara açık bir tasarım yarışmasıdır. Prestijli mimarlık firmalarından oluşan uluslararası bir jüri tarafından seçilen kazananlara nakit ödüller, Staj ve inşaat hizmetleri verilmektedir.
Kırsal bir ortamda çocukların yetersiz beslenmesini önleme egzersizlerini yürütmek için sıcak ve misafirperver bir yer olarak bir "çocuk evi" öngörüyoruz. Bugünün çocukları yarının liderleridir. Onlara düzgün bir şekilde gelişme fırsatı vermek, daha iyi bir gelecek inşa etmek için çok önemlidir.Ödüller

Birincilik Ödülü:
5.000€ + İnşaat + Kengo Kuma'da Staj
2. Ödül:
2.000€ + Mario Cucinella Architects'da Staj
3. Ödül:
1.000€ + SBGA Blengini Ghirardelli'da Staj
2 Mansiyon Ödülü 100€
5 Özel Mansiyon
20 Finalist
20 İlk 50

Takvim ve son başvurular

Erken kayıtlar : 15 Ocak - 28 Şubat 2022
Normal kayıtlar : 1 Mart - 10 Nisan 2022
Geç kayıtlar : 11 Nisan - 15 Mayıs 2022
SSS cevap son tarihi : 1 Haziran 2022
Son Teslim Tarihi: 13 Haziran 2022
Jüri değerlendirmesi : 27 Haziran - 3 Temmuz 2022
Kazanan duyuruları : 11 Temmuz 2022

İndirilenler

Yönerge dilleri:
en | fr | it | es | pt | pl | tr | zh | ar | ja | el
[Tüm dilleri indir]

Çocuk Yetersiz Beslenme belgeleri
[İndirmek]

Tüm Materyaller (kayıttan sonra kullanılabilir):
Yapı malzemeleri ve verileri, Proje sahası, köyler, Fotoğraflar, Çerçeveler, AUTOCAD,Layouts

Jüri

Kengo Kuma competition jury

Kengo Kuma

Kengo Kuma & Associates
Japan, China, France

Kengo Kuma 1954'te doğdu. 1990'da Kengo Kuma & Associates'i kurdu. Keio Üniversitesi ve Tokyo Üniversitesi'nde ders verdikten sonra şu anda Tokyo Üniversitesi'nde Üniversite Profesörü ve Fahri Profesördür. KKAA projeleri şu anda 30'dan fazla ülkede yürütülmektedir. 2021'de Time Dergisi'nden "2021'in En Etkili İnsanları" ödülünü aldı.

Mario Cucinella Architects

Mario Cucinella

Mario Cucinella Architects
Italy

1992 yılında Paris'te Mario Cucinella tarafından kurulan MC A - Mario Cucinella Architects stüdyosu şu anda Bologna ve Milano'da bulunuyor ve 100'den fazla profesyonelden oluşuyor. MC A, sürdürülebilirlik konularını bütünsel bir yaklaşımla araştıran dahili bir Ar-Ge departmanından yararlanarak, çevre ve enerji stratejilerini bütünleştiren mimari tasarım konusunda uzmanlaşmıştır.

Agostino Ghirardelli competition jury

Agostino Ghiradelli

SBGA | Blengini Ghirardelli
Italy

Agostino Ghiradelli, 1999 yılında Università degli Studi di Genova'dan mimarlık diploması aldı. İşbirliği yaptı ve birçok Uluslararası Firmanın Ortağı oldu, New York ve Paris'te çalıştı ve dünyanın her yerindeki şantiyeleri denetledi. Mimarlık ve Şehir Planlama projelerinin hem araştırma hem de tasarım aşamasına odaklanmaktadır. Bu amaçla kamu kurumları ile işbirliği yaptı ve çeşitli uluslararası kurumlarda öğretim görevlisi olarak çalıştı.

Benedetta Tagliabue competition jury

Benedetta Tagliabue

Miralles Tagliabue EMBT
Spain & China

Istituto di Architettura di Venezia'da (IUAV) mimarlık okudu ve şu anda 1994'te kurulan uluslararası mimarlık firması Miralles Tagliabue EMBT'nin direktörlüğünü yapıyor. Barselona, ​​Şanghay ve Paris merkezli Enric Miralles ile işbirliği. İnşa ettiği en önemli projeleri arasında Edinburgh'daki İskoç Parlamentosu, Campus Universitario de Vigo ve prestijli RIBA International “En İyi Uluslararası Binası” ödülüne layık görülen 2010 Şanghay Dünya.

Alice Dietsch Director of Amanda Levete Architects   - images  copyright Agnese Sanvito

Alice Dietsch

Amanda Levete Architects, Unitef Kingdom

Alice Dietsch, ödüllü mimarlık stüdyosu AL_A'nın direktörüdür. Yakın zamanda tamamlanan projeler arasında Oxford Üniversitesi'ndeki Wadham College için iki yeni bina ve Southampton'daki kanser bakım yardım kuruluşu Maggie's için yeni bir merkez yer alıyor. Geçmiş projeler arasında Londra'daki Victoria & Albert Müzesi Sergi Yolu Bölgesi ve Lizbon'daki Sanat, Mimarlık ve Teknoloji Müzesi yer alıyor.

Mphethi Morojele Kaira Looro jury

Mphethe Morojele

Mpheti Morojele Architects
South Africa

Mphethi Morojele, Johannesburg, Güney Afrika merkezli ödüllü bir mimari ve tasarım stüdyosu olan MMA Design Studio'nun sahibi ve kurucusudur. Uygulama, Güney Afrika'daki en ikonik ve kültürel açıdan önemli projelerden bazılarını üretmek için işbirliği yaptı ve Etiyopya, Uganda, Botsvana, Mozambik, Lesoto ve Burundi'deki.

Sharon Davis kaira looro jury

Sharon Davis

Sharon Davis Design
USA

Kurucu ve müdür Sharon Davis, çalışmaları tasarımın dönüştürücü gücüne olan derin inançla hareket eden ödüllü bir uygulayıcıdır. 2007'de, finans alanında başarılı bir kariyer ve Columbia Üniversitesi Mimarlık Enstitüsü'nden Lucille Smyser Lowenfish Memorial Ödülü'nü aldığı Mimarlık Yüksek Lisans derecesinden sonra, Davis firmasını insan merkezli işbirlikçi tasarım uygulamaları için bir fırlatma rampası olarak kurdu. dünya çapında ortamlar.

Giuseppe Mazzaglia Kaira Loor Jury

Giuseppe Mazzaglia

MVRDV
Holland

Kıdemli proje lideri ve mimar Giuseppe Mazzaglia, MVRDV'nin Asya ve Almanya'daki stüdyolarında çalışıyor ve burada Shenzhen, Şanghay ve Berlin'deki çok amaçlı binaların tasarımında yer alıyor. Diğerleri arasında, kadın ve çocukların refahı için çok çeşitli tesislere ev sahipliği yapacak karma kullanımlı bir binanın yenilenmesi olan Shenzhen Kadın ve Çocuk Merkezi'nin tasarımı üzerinde çalışıyor.

Ligia nunes Kaira Loor Jury

Ligia Nunes

Architecture Sans Frontieres
International- France

Ligia Nunes, FAUTL - Faculdade de Arquitectura da Universidade Tecnica de Lisboa, Portekiz tarafından Mimarlık bölümünden mezun oldu ve Miras ve Mimari Rehabilitasyon alanında doktora derecesini aldı. ETSA İnşaat Departmanı - Escuela Tecnica Superior de Arquitectura, Coruña, España. 1997'den beri Proje, Teori, Mimarlık Tarihi ve Mimarlıkta Kalkınma için İşbirliği alanlarında mimarlık öğretmeni ULP - Universidade Lusófona do Porto'da yardımcı doçenttir

Saad El Kabbaj, Driss Kettani and Mohamed Amine Siana competition jury

Driss Kettani

Maroc

1978 yılında Fes'te doğan Driss Kettani, 2003 yılında Fas'ın Rabat kentindeki Ecole Nationale d'Architecture'de eğitim gördü. Çocukluğunu Fildişi Sahili'nde geçirdi. 1996'da Fas'a geldi. 2005 yılında Kazablanka'da ofis, bazı konut, ofis projeleri ve tasarımı üzerinde çalışıyor. Halen Muhammed VI Politeknik Üniversitesi'nde ders vermektedir.

Saad El Kabbaj, Driss Kettani and Mohamed Amine Siana competition jury

Saad El Kabbaj

Maroc

1978 yılında Kazablanka'da doğan Saad El Kabbaj, 2003 yılında Fas'ın Rabat kentindeki Ecole Nationale d'Architecture'de eğitim gördü. Öğrenimi sırasında yurt dışında (Yunanistan, Tunus ve Mısır) bazı deneyimler yaşadı. 2005 yılında Kazablanka'daki ofisini açtı ve çeşitli projelerde çalışıyor. Halen Rabat'taki UIR Üniversitesi'nde ders vermektedir.

Saad El Kabbaj, Driss Kettani and Mohamed Amine Siana competition jury

Mohamed Amine Siana

Maroc

1979 yılında Kazablanka'da doğan Mohamed Amine SIANA, 2004 yılında Fas'ın Rabat kentindeki Ecole Nationale d'Architecture'den mezun oldu. 2000 yılından bu yana farklı mimarlarla işbirliği yapıyor ve 2005 yılında Kazablanka'da kendi ofisini açmadan önce bazı yurt dışı deneyimleri oldu. proje türleri: iç mekan, konut, sağlık, tasarım. Halen Rabat'taki UIR Üniversitesi'nde ders vermektedir.

Proje çerçevesi

Proje alanı, sahra altı batı afrika'da atlantik okyanusu, moritanya, mali, gambiya ve gine sınırındaki bir ülke olan senegal'in güneyinde yer almaktadır. Ülkenin nüfusu, esas olarak daha büyük şehir merkezlerinde ve başkentte yaşayan yaklaşık 17 milyon kişiden oluşmaktadır. Dakar. Gambiya yerleşim bölgesine ek olarak, güney bölgesi aynı adı taşıyan nehir nedeniyle casamance olarak adlandırılır ve 3 idari bölgeye ayrılır: ziguinchor, sedhiou ve kolda'nın toplam nüfusu yaklaşık 1,5 milyondur. Merkez bölge sedhiou'dur ve proje burada başlatılacaktır. Burası %10’luk ortalama şehirleşme oranı ve yaklaşık %92’lik yoksulluk oranı ile ülkedeki en az gelişmiş bölgelerden biridir. Bu bölge tamamen tarıma dayalıdır ve kırsal köylerde ortalama 1500 kişi yaşamaktadır. Sedhiou kasabasının yaklaşık 22.000 nüfusu var.

Daha fazla gör Yönergeleri indirin

Architecture Competition brief
Architecture Competition brief
Architecture Competition brief

yarışmaya katıl

Yarışmaya kaydolun ve projenizi gönderint