Jüri


Kengo Kuma

Kengo Kuma & Associates - Japan, China & France.

Kengo Kuma
Kengo Kuma 1954'te doğdu. 1990'da Kengo Kuma & Associates'i kurdu. Keio Üniversitesi ve Tokyo Üniversitesi'nde ders verdikten sonra şu anda Tokyo Üniversitesi'nde Üniversite Profesörü ve Fahri Profesördür. KKAA projeleri şu anda 30'dan fazla ülkede yürütülmektedir. Kengo Kuma, doğa, teknoloji ve insanlar arasında yeni ilişkiler açan mimari önermektedir. Başlıca yayınları arasında Ten Sen Men (“nokta, çizgi, düzlem”, Iwanami Shoten), Hito no Sumika (“insanlar için barınaklar”, Shincho Shinsho), Makeru Kenchiku (Yenilginin Mimarisi, Iwanami Shoten), Shizen na Kenchiku (Natural) bulunmaktadır. Mimarlık, Iwanami Shinsho), Chii-sana Kenchiku (Küçük Mimari, Iwanami Shinsho) ve diğerleri. Kengo Kuma, dünya çapında önemli binalar tasarladı. Bunlar arasında Japonya'daki Japonya Ulusal Stadyumu, İskoçya'daki V&A Dundee, Çin'deki Halk Sanatları Müzesi, Japonya'daki GC Prostho Müzesi Araştırma Merkezi, İsviçre'deki Tek Çatı Altında EPFL Artlab, Avustralya'daki Kadokawa Kültür Müzesi ve Değişim ve diğerleri sayılabilir. 2021'de Time Dergisi'nden "2021'in En Etkili İnsanları" ödülünü aldı.

Kengo Kuma
Kengo Kuma
Kengo Kuma

Mario Cucinella

Mario Cucinella Architects - Italy

Mario Cucinella
MC A - Mario Cucinella Architects 工作室由 Mario Cucinella 于 1992 年在巴黎创立,现位于博洛尼亚和米兰,由 100 多名专业人士组成。 MC A 专门从事整合环境和能源战略的建筑设计,利用内部研发部门通过整体方法研究可持续性问题。 该工作室在欧洲、中国、北非和中非、中东和南美都有项目。 MC A 目前正在规划和/或建设大约五十多个项目。这些包括 Unipol 塔; SeiMilano 住宅和混合用途项目;罗瓦蒂基金会伊特鲁里亚博物馆;以及圣拉斐尔医院的新外科和急诊中心——都在米兰。位于奥斯塔的奥斯塔山谷大学的项目也在进行中,以及位于维也纳的两座住宅楼和“Viertel Zwei”办公室、位于地拉那的两个住宅项目以及中东的各种私人项目。 MC D - Mario Cucinella Design - 专注于回收和循环经济主题 - 于 2018 年推出,与许多来自意大利制造的知名公司开展合作。 2015 年,Mario Cucinella 创立了 SOS - 可持续发展学院,这是一个研究生培训中心,旨在培养可持续发展领域的专业人士。 SOS 与 MC A 协同合作。

MC A_Dance School_Reggiolo@Bellipario Geraldina
MCA_Guastalla School_Guastalla@Moreno Maggi
MCA_School of Music_Pieve di Cento@ Moreno Maggi

Agostino Ghirardelli

SBGA | Blengini Ghirardelli - Italy

Agostino Ghiradelli
Agostino Ghiradelli, Università degli Studi'den mimarlık diploması aldı. di Genova 1999'da çalıştı. Birçok Uluslararası Firmada işbirliği yaptı ve Ortağı oldu, New York ve Paris'te çalıştı ve dünyanın her yerindeki şantiyeleri denetledi. Mimarlık ve Şehir Planlama projelerinin hem araştırma hem de tasarım aşamasına odaklanmaktadır. Bu amaçla kamu kurumlarıyla işbirliği yaptı ve çeşitli uluslararası kurumlarda öğretim görevlisi olarak çalıştı: MIPIM 2019, Viyana Üniversitesi, Trieste Üniversitesi, ULI, Avrupa Genç Liderler Milano Yaz Okulu. 2017 yılında Giuseppe Blengini ile Studio SBGA I Blengini Ghirardelli'yi yarattı. Her zaman sürdürülebilirliğe odaklanan çok çeşitli mimari projelerde deneyim kazandı. Yaşam kalitesini artıran bağlantı ve esneklik uygulayan çevik çalışma ortamları tasarlar. Tasarımcı / koordinatör rolü oynadığı kentsel planlama müdahaleleri şunlardır: Rotterdam yakınlarındaki Noordwijk'te ESA-ESTEC KAMPÜSÜ; Lampugnano, Milano'daki UniCredit Kampüsü; A.S.'nin yeni stadı için master plan Roma'da Roman Futbol Takımı; Milano'daki CityLife Master Planı.

Agostino Ghirardelli SBGA | Blengini Ghirardelli Credit foto: Cosentino AEC Illuminazione
SBGA | Blengini Ghirardelli
SBGA | Blengini Ghirardelli

Benedetta Tagliabue & Ana Gallego

Miralles Tagliabue EMBT - Spain & China.

Benedetta Tagliabue Miralles Tagliabue EMBT
Istituto di Architettura di Venezia'da (IUAV) mimarlık okudu ve şu anda 1994'te kurulan uluslararası mimarlık firması Miralles Tagliabue EMBT'nin direktörlüğünü yapıyor. Barselona, ​​Şanghay ve Paris merkezli Enric Miralles ile işbirliği. İnşa ettiği en önemli projeleri arasında Edinburgh'daki İskoç Parlamentosu, Diagonal MarPark, Barselona'daki Santa Caterina pazarı, Campus Universitario de Vigo ve prestijli RIBA International “En İyi Uluslararası Binası” ödülüne layık görülen 2010 Şanghay Dünya Fuarı'ndaki İspanyol Pavyonu sayılabilir. 2011” ödülüne layık görüldü. Öğretim alanında Harvard Üniversitesi, Columbia Üniversitesi ve Barselona ETSAB'de misafir profesör olarak, mimarlık forumlarında ve üniversitelerde düzenli olarak ders vermektedir ve dünya çapındaki jüri üyelerinin bir parçasıdır, örn. Princesa de Asturias ödülleri ve 2014'ten beri Pritzker Ödülü jürisinin bir parçası. 2004 yılında İskoçya'da Edinburgh Napier Üniversitesi Sanat ve Sosyal Bilimler Fakültesi'nden fahri doktora aldı. Çalışmaları 2005'te RIBA Stirling Ödülü'nü, 2006'da Ulusal İspanya Ödülü'nü aldı. 2002'de Katalan Ulusal ödülü, 2005 ve 2009'da Barselona Şehri ödülü, 2000, 2003 ve 2007'de FAD ödülleri. Son zamanlarda hem mimarlık teorisine hem de pratiğine uluslararası alanda büyük katkılarda bulunan bir kişiye veya pratiğe her yıl verilen 2013 RIBA Jencks Ödülü'nü aldı. Ve Mayıs 2019'da, dünya çapında mimarlık alanındaki profesyonel uygulamasının mükemmelliği nedeniyle Katalonya Generalitat tarafından verilen Sant Jordi Haçı'nı aldı. Aynı zamanda, deneysel mimariyi rahmetli eşi ve ortağı Enric Miralles'in ruhuna uygun olarak teşvik etmeyi amaçlayan Enric Miralles Vakfı'nın direktörüdür.

Benedetta Tagliabue Miralles Tagliabue EMBT
Benedetta Tagliabue Miralles Tagliabue EMBT
Benedetta Tagliabue Miralles Tagliabue EMBT

Mphethi Morojele

Mphethi Morojele Studio - South Africa

Mphethi Morojele architect
Mphethi Morojele, Johannesburg, Güney Afrika merkezli ödüllü bir mimari ve tasarım stüdyosu olan MMA Design Studio'nun sahibi ve kurucusudur. Uygulama, Güney Afrika'daki en ikonik ve kültürel açıdan önemli projelerden bazılarını üretmek için işbirliği yaptı ve Etiyopya, Uganda, Botsvana, Mozambik, Lesoto ve Burundi'deki projelerle kıtadaki portföyünü genişletmeye devam ediyor. Archdaily tarafından “Afrika'da farklı bir gelecek tasarlayan yedi mimar”dan biri olarak kutlanan Afrika'daki mimarinin en önemli seslerinden biri olarak ortaya çıktı. Johannesburg'daki Witwatersrand Üniversitesi'nde tasarım öğretim görevlisi ve Güney Afrika'daki Mimarlık okullarının çoğunda eleştirmenlik yaptı. İtalya'daki Venedik Bienali'ndeki Güney Afrika Ulusal pavyonu ve Londra'daki Kraliyet İngiliz Mimarlar Enstitüsü'nün de aralarında bulunduğu Afrika mimarisi üzerine birçok serginin küratörlüğünü yaptı. Uluslararası Mimarlar Birliği (UIA), Avrupa Birliği, Holcim Uluslararası vakfı, Afrika Mimarlık Ödülleri ve Mimarlık Usta Ödülü de dahil olmak üzere birçok uluslararası mimarlık jürisinde görev yapmaya devam ediyor.

Mphethi Morojele architet MMA Studio
Mphethi Morojele architet MMA Studio
Mphethi Morojele architet MMA Studio

Alice Dietsch

Amanda Levete Architects - United Kingdom

Alice Dietsch director of Amanda Levete  - images  copyright Agnese Sanvito
Alice Dietsch, ödüllü mimarlık stüdyosu AL_A'nın direktörüdür. Yakın zamanda tamamlanan projeler arasında Oxford Üniversitesi'ndeki Wadham College için iki yeni bina ve Southampton'daki kanser bakım yardım kuruluşu Maggie's için yeni bir merkez yer alıyor. Geçmiş projeler arasında Londra'daki Victoria & Albert Müzesi Sergi Yolu Bölgesi ve Lizbon'daki Sanat, Mimarlık ve Teknoloji Müzesi yer alıyor. Devam eden komisyonlar arasında Glasgow'daki Paisley Müzesi'nin yenilenmesi ve genişletilmesi ve Oxfordshire, Culham'daki temiz enerji firması General Fusion için bir prototip füzyon gösteri tesisinin tasarımı yer alıyor. Alice Dietsch, 2006'da Future Systems'a katıldıktan sonra, 2012'de AL_A'nın direktörlüğüne getirildi. Merakla beklenen V&A Exhibition Road Quarter'ı yönetti ve Bangkok'taki Central Embassy için proje direktörüydü. Şu anda Brüksel'deki D'Ieteren Genel Merkezinin yeniden tasarlanması komisyonuna liderlik ediyor ve stüdyonun yarışma ekibini yönetiyor. Alice, bütçe ve teknik kısıtlamalar dahilinde yenilikçi konseptler geliştirmede akıcıdır ve kapsamlı araştırma, deney ve entelektüel zorluklarla yönlendirilir.

Amanda Levete Architects - images  copyright Hufton + Crow
Amanda Levete Architects - images  copyright Hufton + Crow
Amanda Levete Architects - images  copyright Hufton + Crow

Giuseppe Mazzaglia

MVRDV - Holland, China, France

Giuseppe Mazzaglia architect MVRDV
Kıdemli proje lideri ve mimar Giuseppe Mazzaglia, MVRDV'nin Asya ve Almanya'daki stüdyolarında çalışıyor ve burada Shenzhen, Şanghay ve Berlin'deki çok amaçlı binaların tasarımında yer alıyor. Diğerleri arasında, kadın ve çocukların refahı için çok çeşitli tesislere ev sahipliği yapacak karma kullanımlı bir binanın yenilenmesi olan Shenzhen Kadın ve Çocuk Merkezi'nin tasarımı üzerinde çalışıyor. 100 metre yüksekliğinde, 2022'de tamamlandığında bina, yakında "büyük bir uyarlanabilir yeniden kullanım dalgası" görecek olan bir şehirde binaların yeniden kullanılması için önemli bir emsal oluşturacak ve eski binaların yenilenmesi için dünya çapında bir ölçüt oluşturacak. yeni, sosyal dostu işlev. 2019 yılında MVRDV'ye katıldı. Daha önce, Anvers'teki KMSKA Müzesi'nin, Aalst'taki Utopia Kütüphanesi ve Sahne Sanatları Akademisi'nin, Den Haag'daki Hollanda Yüksek Mahkemesi'nin tasarımı için KAAN Architecten için proje mimarı ve tasarımcıydı. diğer projeler. Università degli Studi di Catania'da Yapı Mühendisliği ve Mimarlık bölümünden mezun oldu. Giuseppe eleştirmenler, inşaat süreçleri, tarih ve mimaride olan her şeyle ilgileniyor, ancak kendisini esas olarak bir tasarımcı olarak tanımlamayı seviyor.

Giuseppe Mazzaglia architect MVRDV
Giuseppe Mazzaglia architect MVRDV
Giuseppe Mazzaglia architect MVRDV

Sharon Davis

Sharon Davis Design - USA

Sharon Davis Design architect
Kurucu ve müdür Sharon Davis, çalışmaları tasarımın dönüştürücü gücüne olan derin inançla hareket eden ödüllü bir uygulayıcıdır. 2007'de, finans alanında başarılı bir kariyer ve Columbia Üniversitesi Mimarlık Enstitüsü'nden Lucille Smyser Lowenfish Memorial Ödülü'nü aldığı Mimarlık Yüksek Lisans derecesinden sonra, Davis firmasını insan merkezli işbirlikçi tasarım uygulamaları için bir fırlatma rampası olarak kurdu. dünya çapında ortamlar. Sharon'un müşterileri arasında Pine Ridge Reservation (Güney Dakota), Union Theological Seminary (New York), Budist Retreat (Montana), Olası Sağlık (Nepal), Women for Women International (Ruanda ve Kosova) ve Partners in Health (Ruanda) bulunmaktadır. Sharon, tasarımlarının başarısını, sosyal adalet, ekonomik güçlendirme ve sağlıklı sürdürülebilir bir çevre gibi temel insan haklarına erişimi ne ölçüde genişlettikleri ile ölçüyor. Sharon son olarak Architizer tarafından “2019'da İzlenmesi Gereken 19 Kadın Mimar” ve “A'dan Zaha'ya: Mimariyi Değiştiren 26 Kadın” arasında gösterildi. Curbed, onu “iyi görünen ve harika işler yapan binalar” için altı “Çığır Açan”dan biri olarak adlandırdı. Firması kısa süre önce Nepal'in kırsalındaki Bayalpata Hastanesi için Dünya Mimarlık Festivali'nde 2019 sağlık kategorisini kazandı ve daha önce Ruanda'daki çalışmaları için Partners in Health Share Housing için Architizer A+ ödülü ve bir Architectural Review Culture dahil olmak üzere ödüller kazandı. Kadın Fırsat Merkezi'ne ödül ve Dünya Mimarlık Festivali ödülü. Metropolis Magazine, 2013 yılında Women's Opportunity Center'ı “Oyun Değiştiren” olarak adlandırdı. Sharon'un çalışmaları Kanada Tasarım Müzesi'nde, Danimarka'daki Louisiana Modern Sanat Müzesi'nde, MAXXI'de, Roma'daki Ulusal 21. Yüzyıl Sanatları Müzesi'nde ve en son olarak Atlanta Tasarım Müzesi'nde sergilendi. Ek olarak, Sharon Davis Design, Architectural Review, Metropolis, Architizer, Detail, Architectural Record, Dezeen, Domus ve Architectural Digest gibi çok sayıda yayında yer aldı. Columbia Üniversitesi Mimarlık, Planlama ve Koruma Enstitüsü'nde misafir profesör olarak Sharon, kentsel Ruanda'da kadınların eğitimine odaklanan gelişmiş bir stüdyoda ders verdi. Kapsamı konut iç mekanlarından, ticari temelli inşaatlardan ve uluslararası kurumsal gelişime kadar uzanan profesyonel uygulamaları, hem işbirlikçi bir tasarım süreci hem de güçlü bir sosyal ve çevresel sorumluluk misyonu tarafından yönlendirilmektedir.

Sharon Davis Design architect
Sharon Davis Design architect
Sharon Davis Design architect

Lígia Nunes

Architecture Sans Frontieres International - France

Mphethi Morojele architect
Ligia Nunes, FAUTL - Faculdade de Arquitectura da Universidade Tecnica de Lisboa, Portekiz tarafından Mimarlık bölümünden mezun oldu ve Miras ve Mimari Rehabilitasyon alanında doktora derecesini aldı. ETSA İnşaat Departmanı - Escuela Tecnica Superior de Arquitectura, Coruña, España. 1997'den beri Proje, Teori, Mimarlık Tarihi ve Mimarlıkta Kalkınma için İşbirliği alanlarında mimarlık öğretmeni ULP - Universidade Lusófona do Porto'da yardımcı doçenttir. ISCTE – IUL – Instituto Universitario de Lisboa ile işbirliği alanında lisansüstü kurslarda işbirliği yapar. Mimarlık, şehir ve bölge mirası alanında PACT grubu - Patrimonio Arquitectura Cidade e Territorio'da CEAU - FAUP - Centro de Estudos em Arquitectura e Urbanismo da Faculdade de Arquitectura da Universidade do Porto üyesidir. "Architecture Sans Frontières International" üyelerini finanse eden ASF_Portugal - Arquitectos Sem Fronteiras Portugal'ı kurdu; ve ASF – International'ın başkanıdır.

Ligia Nunes ASF International
Ligia Nunes ASF International
Ligia Nunes ASF International

Saad El Kabbaj, Driss Kettani and Mohamed Amine Siana

Maroc

Driss Kettani
1978'de Kazablanka'da doğan Saad El Kabbaj, 2003 yılında Fas'ta Ecole Nationale d'Architecture of Rabat'ta eğitim gördü. 1978'de Fes'te doğan Driss Kettani, Fas'ta Ecole Nationale d'Architecture of Rabat'ta okudu. 1979 yılında Kazablanka'da doğan Mohamed Amine SIANA, 2004 yılında Fas'ın Rabat kentindeki Ecole Nationale d'Architecture'den mezun oldu. Saad El Kabbaj, 2005 yılında Kazablanka'daki ofisini açtı ve çeşitli projeler üzerinde çalışıyor. Halen Rabat'taki UIR Üniversitesi'nde ders vermektedir. Driss Kettani şu anda Muhammed VI Politeknik Üniversitesi'nde ders veriyor. Mohamed Amine Siana şu anda Rabat'taki UIR Üniversitesi'nde ders veriyor. 2005 yılında Kazablanka'daki ofisini açtı ve çeşitli projelerde çalışıyor. Halen Rabat'taki UIR Üniversitesi'nde ders vermektedir. Halen Muhammed VI Politeknik Üniversitesi'nde ders vermektedir. Halen Rabat'taki UIR Üniversitesi'nde ders vermektedir. 2005 yılında Kazablanka'da ortak bir ofis açtılar, aynı anda hem kişisel projelerde hem de önemli komisyon ve yarışmalarda birlikte çalıştılar. Fikir, aynı zamanda kişisel bir ifade yelpazesine sahipken fikir alışverişi ve paylaşmanın faydaları ile bir tür atölye oluşturmaktı. Böylece 2006 yılında Taroudant Üniversitesi'nin 2010 yılında tamamladığı yarışmayı kazandılar. Bir diğer ortak proje ise 2011 yılında tamamlanan Guelmim Teknoloji Okulu. Bu proje Ağa Han Mimarlık Ödülü'ne aday gösterildi. Ayrıca Laayoune Teknoloji Okulu, Rabat'taki Jacques Chirac Okul Grubu, Kazablanka'daki BO 52 karma kullanım veya Kazablanka Büyük Stadyum yarışmasında da çalıştılar. Mekanın bağlamına ve ruhuna çok duyarlı olurken, mekanın anlamlı ve şiirsel bir anlamını bulmaya çalışırken, modern ve çağdaş bir yaklaşımı birleştirmeye çalışırlar. Çalışmaları diğerlerinin yanı sıra İstanbul'da Mimar Sinan Ödülü, Beyrut'ta Archmarathon Ödülü'ne layık görüldü. Çalışmaları ayrıca çok sayıda uluslararası yayında yayınlandı ve Venedik, Paris, New York, Şanghay, Melbourne ve Milano'da sergilendi.

Driss Kettani Archtiecte
Driss Kettani Archtiecte
Driss Kettani ArchtiecteYarışma KomitesiRaoul Vecchio

Founder Balouo salo - Italy & Senegal

Raoul Vecchio
Raoul Vecchio, 2015 yılında Catania Üniversitesi'nden Mimarlık ve Mühendislik bölümünden mezun oldu. Acil durumlar ve kalkınma için insani bir eylemcidir, insan hakları, şiddet mağdurlarına yardım ve Barışın İnşası konularında uzmanlaşmıştır. 2014 yılında diplomatik, medya, planlama ve uygulama alanlarında projelerle ilgilenen İnsani Yardım Kuruluşu Balouo Salo'yu kurdu. Projeler her zaman, özellikle Sahra Altı Afrika'da, gelişmekte olan ülkelerin kırsal topluluklarında acil durumları çözme ve kendi kendine yeterlilik yaratma hedefine odaklanmıştır. Yüksek Lisans ve Üniversitelerde yerel ve uluslararası dersler vermekte ve gelişmekte olan ülkelerde kalkınma planlaması ve acil durumların çözümü için STK'lar ve uluslararası kuruluşlarla işbirliği yapmaktadır. Mimarlık ve insani aktivizm üzerine çok sayıda kitabın yazarıdır. En önemli mimari projeleri arasında: Senegal'de 80.000'den fazla insanın yetersiz beslenmesine ve yoksullaşmasına neden olan nadir bir çevresel fenomenle başa çıkmak için bir tuz önleyici baraj, bebek ölümlerini azaltmak için su arıtma sistemleri ile güneş kuyularının inşası, inşaat okulları ve eğitim okuma yazma bilmemeyi azaltmak için merkezler, şiddet mağduru kadınlar için sığınma evleri inşa etmek. Yaklaşım, eğitim çalıştayları ve yerel yararlanıcıların katılımı yoluyla kendi kendini inşa etmeye ve topluluk katılımına adanmıştır. 2015'ten bu yana, Güney Senegal'deki 85 kırsal köyde 25.000'den fazla sakini bilinçlendirdi ve eğitti ve Senegal'de 18.000'den fazla okul çocuğuna eğitim desteği sundu. Sürdürülebilir kalkınma ve insan hakları konusunda sürekli diplomatik ve arabuluculuk faaliyetleri ile yerel ve uluslararası toplumun eğitimini yürütür. İnsani bağlılığı, uluslararası dayanışma alanında çeşitli ödüller ve faaliyet gösterdiği yerlerde onursal ödüller ile tanınmıştır.

Sebastiano D'Urso

University of Catania, Italy

Sebastiano D'Urso
DICAR'da Mimari ve Kentsel Kompozisyon yardımcı doçenti. Doktorasını Catania Üniversitesi'nde “Tasarım ve mimari kentsel ve çevresel restorasyon” alanında almıştır. O organize etti ve birçok girdi hem İtalya'da hem de yurtdışında ulusal ve uluslararası tasarım atölyesi. Araştırmaya gelince, o moderniteyi ele almıştır. mimaride ve dilleriyle ve diğer sanatlarla bulaşmalarıyla. Kendine yöneldi çağdaş konut anlayışı arayışı, koşulların ve oluştuğu yerlerin araştırılması. Dahası, Araştırmasında sürdürülebilirlikle ilgili estetik konuları ele alıyor. 6 kitap ve birçok kitap bölümünün yazarıdır, ve ulusal ve uluslararası konferans bildirileri hakkında yayınlanmış birkaç makalenin yazarı veya ortak yazarı.


Moussa Souane

Specialist in Nutritionist and Environmental Science in Applied Biology in Food, Senegal

Moussa Souane
Gıda İşleme ve Mikrobiyoloji Tarım Doktoru. Gıda endüstrisinde 35 yıllık deneyime sahip, Gıda İşleme Endüstrilerinde Uygulamalı Biyoloji ve Biyoteknoloji alanında Beslenme, Çevre Bilimi alanlarında uzmanlaşmıştır. Geçmişte Sedhiou Bölgesel Konseyinde Çevre Komisyonu Başkanı. Senegal Malnütrisyon Hücresi (CLM) tarafından finanse edilen Sedhiou Beslenme Projesi Koordinatörü ve tarımsal gıda endüstrilerinde danışmanlık, araştırma, geliştirme ve üretim yapan CO-AID (Afrika Bütünleştirici Kalkınma Şirketi) Başkanı ve Direktörü. CO-AID, Aralık 1997'de Dakar'da düzenlenen Birinci Afrika Buluş ve Teknolojik Yenilik Sergisinde WIPO'nun (Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü) En İyi Buluş Altın Ödülü'nü kazandı. Yerli bitkileri koruyan organik tarım ve yetiştirme üzerine çeşitli araştırmalarla ortak çalışan. Çeşitli tarımsal projelerin yanı sıra bölge ve toplulukların gelişimine yönelik projelerin direktörü.


Moulaye Diabate

Balouo Salo, Senegal

Balouo Salo'nun kurucu ortağı ve Jali olarak da bilinen Moulaye Diebate, 1983 yılında Baghere, Senegal'de doğdu. Babadan oğula geçen sekiz yüzyıllık bir geleneği miras alan Jali, bir griot. Batı Afrika'da yaygın olan Mandinka etnik grubunun geleneksel bir müzik aleti olan kora'ya doğuştan gelen bir tutkusu var. Bilimsel lise diplomasını aldıktan sonra Jali, Ekonomi eğitimine başladığı Dakar'a taşındı, ancak müziği onu 2004'ten beri yaşadığı İtalya'ya getirdi. Jali, alanında uzun yıllara dayanan deneyime sahip bir kültürel arabulucudur. Göçmenlik. Ayrıca Mahkeme ve Katanya Ticaret Odası'ndaki bilirkişiler siciline kayıtlıdır ve birçok yabancı dilde Mütercim Tercümanlık/Tercümanlık konusunda kanıtlanmış deneyime sahiptir. 2020 yılında Dilbilimsel Arabuluculuk Çalışmaları bölümünden "Avrupa Bağlamında Göç ve Mülteci Hakları" başlıklı teziyle mezun oldu. Moulaye Diabate ayrıca dilsel ve kültürel arabuluculuk alanında ulusal ve uluslararası kurum ve kuruluşlarla ve ayrıca çocuk haklarının korunması ve entegrasyon alanında STK'larla işbirliği yaptı.


Mamath Ndiaye

Jamm Senegal / Balouo Salo, Senegal

Mamath Ndiaye Senegal'de doğdu. Güney Senegal'de gıdada kendi kendine yeterlilik, tarımsal üretim ve kuyuların ve kırsal kalkınma için altyapıların inşasına özellikle atıfta bulunarak çeşitli STK'lar ve kalkınma işbirliği projeleri ile işbirliği yapmaktadır. 2013'ten beri Balouo Salo'nun şantiye müdürüdür. Sürdürülebilir inşaat, kendi kendine inşaat ve topluma katılım konularında eğitim aldı. Kuyuların, barajların, okulların ve kültür merkezlerinin inşası dahil olmak üzere kırsal bağlamlarda çeşitli Balouo Salo projelerinin yapımını yönetmiştir. Ndiaye kazanan projenin ustabaşı olacak.
Dario Distefano

Archicart, Italy

DDario Luigi Distefano, teknik ve Ar-Ge departmanlarını koordine ettiği yenilikçi KOBİ mimarının kurucusudur. Mühendislikten mezun olduktan sonra Dario, patentli oluklu mukavva panel teknolojisini geliştirerek kentsel ve bölgesel risk değerlendirmesi ve azaltma alanında doktora derecesi aldı. Düşük teknolojili ve düşük karbonlu bina sistemlerinde uzman olarak çeşitli üniversitelerle işbirliği yapmaktadır. Dario, Senegal'in güneyindeki Casamance bölgesinde çeşitli insani yardım projelerinde yer alan kar amacı gütmeyen bir dernek olan Balouo Salo'nun başkan yardımcısıdır.
yarışmaya katıl

Yarışmaya kaydolun ve projenizi gönderint