Kaira Looro 2022

Konkurs architektoniczny

Dom Dziecka w Afryce

Konkurs architektoniczny Kaira Looro to konkurs projektowy otwarty dla studentów i młodych architektów, którego celem jest odkrycie nowych talentów i przyjęcie modeli zrównoważonej architektury w celach humanitarnych, aby poprawić warunki życia w krajach rozwijających się. Zwycięzcom przewidziano prestiżowe nagrody, wyłonione przez międzynarodowe jury złożone z renomowanych firm i instytucji.
Wyobrażamy sobie „Dom dziecka” jako ciepłe i przyjazne miejsce, w którym można realizować różne działania zapobiegające niedożywieniu dzieci w środowisku wiejskim. Dzieci, którymi zajmujemy się dzisiaj, będą liderami w przyszłości; umożliwienie im właściwego rozwoju jest konieczne, żebyśmy mogli zbudować lepszą przyszłość dla nas wszystkich.Nagrody

I nagroda :
5.000 € + staż w Kengo Kuma + Budowa
II nagroda :
2.000 € + Staż w Mario Cucinella Architects
III nagroda :
1.000 € + Staż w SBGA Blengini Ghirardelli
2 Wyróżnienia 100 €
5 Wyróżnienia specjalne
20 finalistów
20 Top 50

Kalendarz

Wczesne rejestracje : 15 stycznia - 28 lutego 2022
Normalne rejestracje : 1 marca - 10 kwietnia 2022
Późne rejestracje : 11 kwietnia - 15 maja 2022
Termin odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania : 1 czerwca 2022 r.
Termin przesyłania zgłoszeń: 13 czerwca 2022 r.
Ocena jury : 27 czerwca - 3 lipca 2022
Ogłoszenie zwycięzców : 11 lipca 2022 r.

Pobieranie

Języki wytycznych:
en | fr | it | es | pt | pl | tr | zh | ar | ja | el
[Pobierz wszystkie języki]

Pobierz dokumenty dotyczące niedożywienia dzieci
[Pobieranie]

Wszystkie materiały (dostępne po zarejestrowaniu):
Materiały budowlane i dane, strona projektu, wsie, zdjęcia, ramy, AUTOCAD, układy

Jury

Kengo Kuma competition jury

Kengo Kuma

Kengo Kuma & Associates
Japan, China, France

Kengo Kuma urodził się w 1954 roku. Założył Kengo Kuma & Associates w 1990 roku. Obecnie jest profesorem uniwersyteckim i emerytowanym profesorem na Uniwersytecie Tokijskim, po uczeniu się na Uniwersytecie Keio i Uniwersytecie Tokijskim. Projekty KKAA są obecnie realizowane w ponad 30 krajach. Kengo Kuma proponuje architekturę, która otwiera nowe relacje między naturą, technologią i ludźmi. W 2021 otrzymał nagrodę "Najbardziej Wpływowi Ludzie 2021" od Time Magazine.

Mario Cucinella Architects

Mario Cucinella

Mario Cucinella Architects
Italy

Założona w 1992 roku w Paryżu przez Mario Cucinella, MC A - Mario Cucinella Architects studio ma obecnie siedziby w Bolonii i Mediolanie i składa się z ponad 100 profesjonalistów. MC A specjalizuje się w projektowaniu architektonicznym, które integruje strategie środowiskowe i energetyczne, wykorzystując wewnętrzny dział R&D, który bada kwestie zrównoważonego rozwoju poprzez podejście holistyczne.

Agostino Ghirardelli competition jury

Agostino Ghiradelli

SBGA | Blengini Ghirardelli
Italy

Agostino Ghiradelli ukończył architekturę na Università degli Studi di Genova w 1999 roku. Współpracował i był partnerem kilku międzynarodowych firm, pracował w Nowym Jorku i Paryżu oraz nadzorował budowy na całym świecie. Koncentruje się zarówno na fazie badawczej, jak i projektowej projektów architektonicznych i urbanistycznych. W tym celu współpracował z instytucjami publicznymi i był wykładowcą dla różnych instytucji międzynarodowych.

Benedetta Tagliabue competition jury

Benedetta Tagliabue

Miralles Tagliabue EMBT
Spain & China

Studiowała architekturę w Istituto di Architettura di Venezia (IUAV), a obecnie pełni funkcję dyrektora międzynarodowej firmy architektonicznej Miralles Tagliabue EMBT, założonej w 1994 roku w współpraca z Enric Miralles z siedzibą w Barcelonie, Szanghaju i Paryżu. Wśród jej najbardziej znaczących projektów wybudowano Parlament Szkocki w Edynburgu, Diagonal MarPark, targ Santa Caterina w Barcelonie, Campus Universitario de Vigo oraz Pawilon Hiszpański na Shanghai World Expo 2010.

Alice Dietsch Director of Amanda Levete Architects   - images  copyright Agnese Sanvito

Alice Dietsch

Amanda Levete Architects, Unitef Kingdom

Alice Dietsch jest dyrektorem wielokrotnie nagradzanego studia architektonicznego AL_A. Niedawno ukończone projekty obejmują dwa nowe budynki dla Wadham College na Uniwersytecie Oksfordzkim oraz nowe centrum charytatywnej opieki nad rakiem Maggie's w Southampton. Wcześniejsze projekty obejmują Victoria & Albert Museum Exhibition Road Quarter w Londynie oraz Muzeum Sztuki, Architektury i Technologii w Lizbonie.

Mphethi Morojele Kaira Looro jury

Mphethe Morojele

Mpheti Morojele Architects
South Africa

Mphethi Morojele jest właścicielem i założycielem MMA Design Studio, wielokrotnie nagradzanego studia architektoniczno-projektowego z siedzibą w Johannesburgu w RPA. Praktyka współpracowała przy produkcji niektórych z najbardziej kultowych i kulturowo ważnych projektów w RPA i nadal poszerza swoje portfolio na kontynencie o projekty w Etiopii, Ugandzie, Botswanie, Mozambiku, Lesotho i Burundi.

Sharon Davis kaira looro jury

Sharon Davis

Sharon Davis Design
USA

Założycielka i dyrektorka Sharon Davis to wielokrotnie nagradzana praktyka, której praca jest napędzana głęboką wiarą w transformacyjną moc projektowania. W 2007 roku, po udanej karierze w finansach i uzyskaniu tytułu magistra architektury w Graduate School of Architecture Uniwersytetu Columbia, gdzie otrzymała nagrodę Lucille Smyser Lowenfish Memorial Prize.

Giuseppe Mazzaglia Kaira Loor Jury

Giuseppe Mazzaglia

MVRDV
Holland

tarszy kierownik projektu i architekt Giuseppe Mazzaglia pracuje w azjatyckich i niemieckich pracowniach MVRDV, gdzie uczestniczy w projektowaniu budynków wielofunkcyjnych w Shenzhen, Szanghaju i Berlinie. Pracował między innymi nad projektem Shenzhen Women & Children’s Centre, renowacji budynku wielofunkcyjnego, w którym znajdzie się wiele udogodnień dla kobiet i dzieci.

Ligia nunes Kaira Loor Jury

Ligia Nunes

Architecture Sans Frontieres
International- France

Ligia Nunes jest absolwentką architektury na FAUTL - Faculdade de Arquitectura da Universidade Tecnica de Lisboa, Portugalia oraz doktoratem w dziedzinie dziedzictwa i rehabilitacji architektonicznej na Dział Budowlany ETSA - Escuela Tecnica Superior de Arquitectura, Coruña, España. Nauczyciel architektury od 1997 roku w zakresie Projektu, Teorii, Historii Architektury i Współpracy na rzecz Rozwoju w Architekturze jest adiunktem na ULP - Universidade Lusófona do Porto.

Saad El Kabbaj, Driss Kettani and Mohamed Amine Siana competition jury

Driss Kettani

Maroc

Urodzony w 1978 roku w Fezie, Driss Kettani studiował w Ecole Nationale d'Architecture w Rabacie w Maroku, gdzie ukończył studia w 2003 roku. Dzieciństwo spędził na Wybrzeżu Kości Słoniowej, zanim przyjechał do Maroka w 1996 roku. biuro w Casablance w 2005 roku, pracując nad niektórymi projektami mieszkaniowymi, biurowymi i projektowymi. Obecnie wykłada na Politechnice im. Mohammeda VI.

Saad El Kabbaj, Driss Kettani and Mohamed Amine Siana competition jury

Saad El Kabbaj

Maroc

Urodzony w 1978 w Casablance, Saad El Kabbaj studiował w Ecole Nationale d’Architecture w Rabacie w Maroku, którą ukończył w 2003 roku. Podczas studiów miał pewne doświadczenia za granicą (Grecja, Tunezja i Egipt). W 2005 roku otworzył swoje biuro w Casablance i pracuje nad różnymi projektami. Obecnie wykłada na Uniwersytecie UIR w Rabacie.

Saad El Kabbaj, Driss Kettani and Mohamed Amine Siana competition jury

Mohamed Amine Siana

Maroc

Urodzony w 1979 roku w Casablance, Mohamed Amine SIANA ukończył Ecole Nationale d'Architecture w Rabacie w Maroku w 2004 roku. Współpracuje od 2000 roku z różnymi architektami i miał kilka zagranicznych doświadczeń, zanim otworzył własne biuro w Casablance w 2005 roku. Pracuje w różnych rodzaje projektów: wnętrza, mieszkania, zdrowie, design. Obecnie Amine Siana wykłada na Uniwersytecie UIR w Rabacie.

RAMY PROJEKTU

Lokalizacja projektu to południe Senegalu: kraju położonego w zachodniej części Afryki subsaharyjskiej, nad Oceanem Atlantyckim, graniczącego z Mauretanią, Mali, Gambią i Gwineą. Populacja tego kraju wynosi niemal 17 milionów ludzi i jest skoncentrowana w dużych ośrodkach miejskich i w stolicy. Dakar. Region południowy, wraz z enklawą Gambii, nosi nazwę Casamance ze względu na to, że przez ten obszar przepływa rzeka o tej nazwie. Dzieli się on na 3 regiony administracyjne: Ziguinchor, Sedhiou i Kolda o łącznej liczbie 1,5 miliona mieszkańców. Centralnym regionem jest Sedhiou i to właśnie w tym miejscu będziemy realizować projekt. To jeden z najsłabiej rozwiniętych regionów kraju, z średnim współczynnikiem urbanizacji wynoszącym 10% oraz wskaźnikiem ubóstwa na poziomie 92%. To region rolniczy, a w wioskach mieszka średnio 1500 mieszkańców. Ośrodek administracyjny Sedhiou ma około 22 000 mieszkańców.

Zobacz więcej Pobierz wytyczne

Architecture Competition brief
Architecture Competition brief
Architecture Competition brief

Dołącz do konkursu

Zarejestruj się w konkursie i zaprojektuj swoją architekturę