Kaira Looro 2023

Konkurs architektoniczny

Szkoła podstawowa w Afryce

Konkurs architektoniczny Kaira Looro to konkurs projektowy otwarty dla studentów i młodych architektów, którego celem jest odkrycie nowych talentów i przyjęcie modeli zrównoważonej architektury w celach humanitarnych, aby poprawić warunki życia w krajach rozwijających się. Zwycięzcom przewidziano prestiżowe nagrody, wyłonione przez międzynarodowe jury złożone z renomowanych firm i instytucji.
Poszukujemy nowego modelu szkoły – takiej, która będzie chronić każde dziecko i sprzyjać rozwojowi jego potencjału!Nagrody

I nagroda :
5.000 € + staż w Kengo Kuma + Budowa
II nagroda :
2.000 € + Staż w EMBT Architects
III nagroda :
1.000 € + Staż w SBGA Blengini Ghirardelli
2 Wyróżnienia 100 €
5 Wyróżnienia specjalne
20 finalistów
20 Top 50

Kalendarz

Wczesne rejestracje : 13 stycznia - 28 lutego 2023
Normalne rejestracje : 1 marca - 9 kwietnia 2023
Późne rejestracje : 10 kwietnia - 15 maja 2023
Termin odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania : 1 czerwca 2023 r.
Termin przesyłania zgłoszeń: 11 czerwca 2023 r.
Ocena jury : 25 czerwca - 1 lipca 2023
Ogłoszenie zwycięzców : 10 lipca 2023 r.

Pobieranie

Języki wytycznych:
en | fr | it | es | pt | pl | tr | zh | ar | ja | el | hi
[Pobierz wszystkie języki]

Dokumenty dotyczące edukacji w Afryce
[Pobieranie]

Wszystkie materiały (dostępne po zarejestrowaniu):
Materiały budowlane i dane, obrazy, układy

Jury

Kengo Kuma competition jury

Kengo Kuma

Kengo Kuma & Associates
Japan, China, France

Kengo Kuma urodził się w 1954 roku. Założył Kengo Kuma & Associates (KKAA) w 1990 roku. Profesor emerytowany na Uniwersytecie Tokijskim po ukończeniu studiów na Uniwersytecie Keio i Uniwersytecie Tokijskim. Projekty KKAA są obecnie realizowane w ponad 30 krajach. Uważany jest za jednego z najbardziej wpływowych współczesnych architektów, powszechnie uznawany za swoje zrównoważone podejście i oddany poszanowaniu środowiska i tradycji.

Benedetta Tagliabue competition jury

Benedetta Tagliabue

EMBT Architects
Spain

Studiowała architekturę w Istituto di Architettura di Venezia (IUAV), a obecnie jest dyrektorem międzynarodowej firmy architektonicznej Miralles Tagliabue EMBT, założonej w 1994 roku we współpracy z Enricem Mirallesem z siedzibą w Barcelonie, Szanghaju i Paryżu. Do jej najbardziej znaczących projektów należą: Parlament Szkocki w Edynburgu, Diagonal MarPark, targ Santa Caterina w Barcelonie, Campus Universitario de Vigo oraz Pawilon Hiszpański na Światowej Wystawie w Szanghaju w 2010 roku.

Agostino Ghirardelli competition jury

Agostino Ghiradelli

SBGA | Blengini Ghirardelli
Italy

Agostino Ghiradelli ukończył architekturę na Università degli Studi di Genova w 1999 roku. Współpracował i był Partnerem kilku Firm Międzynarodowych, pracował w Nowym Jorku i Paryżu oraz nadzorował budowy na całym świecie. Koncentruje się zarówno na fazie badawczej, jak i projektowej projektów architektonicznych i urbanistycznych. W tym celu współpracował z instytucjami publicznymi i był wykładowcą dla różnych instytucji międzynarodowych.

Manuel Aires Mateus Kaira Looro jury

Manuel Aires Mateus

Aires Mateus
Portugal

Manuel Aires Mateus urodził się w Lizbonie w 1963 roku. Ukończył Faculdade de Arquitetura de Lisboa (1986) i współpracuje z Francisco Aires Mateus, obaj założyli studio Aires Mateus w 1988 roku. W nauczaniu współpracuje z kilkoma uniwersytetami od 1986 roku , takich jak Harvard Graduate School of Design, College of Architecture, Art and Planning Uniwersytetu Cornell, Oslo Architecture School, Wydział Architektury Uniwersytetu w Lublanie czy School of Architecture Uniwersytetu Nawarry w Pampelunie.

Raul Pantaleo Kaira Looro jury

Raul Pantaleo

TAM Associati
Italy

Raul Pantaleo zajmuje się praktyką komunikacji społecznej i projektowaniem graficznym dla różnych administracji publicznych i organizacji non-profit. Raul Pantaleo jest jednym ze współzałożycieli „studio TAMassociati”, praktyki specjalizującej się w projektach zorientowanych społecznie w obszarach krytycznych. Wśród głównych nagród otrzymanych: nagroda LafargeHolcim Awards Acknowledgement (2017), nagroda Aga Khan (2013), nagroda Zumtobel Gruop (2014).

Mphethi Morojele Kaira Looro jury

Mphethi Morojele

Mphethi Morojele Architects
South Africa

Mphethi Morojele jest właścicielem i założycielem MMA Design Studio, wielokrotnie nagradzanego studia architektoniczno-projektowego z siedzibą w Johannesburgu w RPA. Praktyka współpracowała przy produkcji niektórych z najbardziej kultowych i kulturowo ważnych projektów w RPA i nadal poszerza swoje portfolio na kontynencie o projekty w Etiopii, Ugandzie, Botswanie, Mozambiku, Lesotho i Burundi.

Emmanuelle Moureaux Kaira Looro jury

Emmanuelle Moureaux

Emmanuelle Moureaux Architecture
Japan

Emmanuelle Moureaux jest francuską architektką i artystką mieszkającą w Tokio od 1996 roku, gdzie założyła emmanuelle moureaux architecture + design w 2003 roku. Profesor nadzwyczajny na Uniwersytecie Sztuki i Projektowania Tohoku. Członek „Tokijskiego Stowarzyszenia Architektów”, „Japońskiego Instytutu Architektury” i „Japońskiego Instytutu Architektów”.

Saad El Kabbaj, Driss Kettani and Mohamed Amine Siana competition jury

Driss Kettani

Maroc

Urodzony w 1978 roku w Fezie, Driss Kettani studiował w Ecole Nationale d'Architecture w Rabacie w Maroku, gdzie ukończył studia w 2003 roku. Dzieciństwo spędził na Wybrzeżu Kości Słoniowej, zanim przyjechał do Maroka w 1996 roku. biuro w Casablance w 2005 roku, pracując nad niektórymi projektami mieszkaniowymi, biurowymi i projektowymi. Obecnie wykłada na Politechnice im. Mohammeda VI.

Saad El Kabbaj, Driss Kettani and Mohamed Amine Siana competition jury

Saad El Kabbaj

Maroc

Urodzony w 1978 w Casablance, Saad El Kabbaj studiował w Ecole Nationale d’Architecture w Rabacie w Maroku, którą ukończył w 2003 roku. Podczas studiów miał pewne doświadczenia za granicą (Grecja, Tunezja i Egipt). W 2005 roku otworzył swoje biuro w Casablance i pracuje nad różnymi projektami. Obecnie wykłada na Uniwersytecie UIR w Rabacie.

Saad El Kabbaj, Driss Kettani and Mohamed Amine Siana competition jury

Mohamed Amine Siana

Maroc

Urodzony w 1979 roku w Casablance, Mohamed Amine SIANA ukończył Ecole Nationale d'Architecture w Rabacie w Maroku w 2004 roku. Współpracuje od 2000 roku z różnymi architektami i miał pewne doświadczenia za granicą, zanim otworzył własne biuro w Casablance w 2005 roku. Pracuje w różnych rodzaje projektów: wnętrza, mieszkania, zdrowie, design. Obecnie wykłada na Uniwersytecie UIR w Rabacie.

Szkoły na obszarach wiejskich

Na wiejskich i południowych obszarach Senegalu szkoły podstawowe wznosi się z cegieł produkowanych na miejscu z użyciem piasku i cementu lub, w rejonach mniej zamożnych, z cegieł suszonych. Budynek stanowi najczęściej pojedynczą strukturę składającą się z szeregu równolegle ułożonych sal lekcyjnych, z których każda ma wejście od zewnątrz. Dachy wykonane są głównie z blachy bez ocieplenia. Okna często produkuje się na miejscu, z żelaza, albo z drewna i blachy. Posadzka, o ile występuje, to wylewka piaskowo-cementowa. Wiele szkół pozostaje niewykończonych, z nieosłoniętymi cegłami. Wykończenie, tam gdzie jest obecne, wykonane jest z piasku i cementu. Rzadko maluje się je farbami olejnymi. Bardzo niewiele szkół ma podłączenie do sieci wodociągowej, gdyż na terenach wiejskich takich udogodnień często po prostu nie ma. Woda jest czasami zbierana do pojemników ze studni w pobliżu szkoły, a czasem niedaleko znajdują się studnie gminne, które często zawierają zanieczyszczoną wodę. Ze względu na brak kanalizacji, toalety to zwykłe doły wykopane w ziemi, znajdujące się w odległości kilkudziesięciu metrów od sal lekcyjnych. Nie we wszystkich salach lekcyjnych panuje formalna atmosfera. Szkoły składają się średnio z 2–3 klas, w których przebywa naraz od 40 do 80 uczniów. Wiele szkół jest przepełnionych, a lokalne społeczności przygotowują prowizoryczne sale lekcyjne z blachy lub strzechy z prosa i bambusa. Tego typu „tymczasowe” sale potrafią przyjąć się na stałe, w przypadku braku środków na budowę nowych, murowanych klas. Warto zauważyć, że w szkołach nie ma też wewnętrznych dziedzińców, laboratoriów, stołówek czy pomieszczeń pielęgniarskich. Uczestnicy otrzymają dokumentację zdjęciową przedstawiającą szkoły obecnie znajdujące się na terenach wiejskich.

Zobacz więcej Pobierz wytyczne

Architecture Competition brief
Architecture Competition brief
Architecture Competition brief

Dołącz do konkursu

Zarejestruj się w konkursie i zaprojektuj swoją architekturę