MCA Kaira Looro Mimarlık Yarışması 2024

Kaira Looro 2024

Mimarlık Yarışması

Gebelik Merkezi

Kaira Looro Mimarlık Yarışması, gelişmekte olan ülkelerde yaşam koşullarını iyileştirmek için yeni yetenekleri keşfetmeyi ve insani amaçlı sürdürülebilir mimari modellerini benimsemeyi amaçlayan öğrencilere ve genç mimarlara açık bir tasarım yarışmasıdır. Prestijli mimarlık firmalarından oluşan uluslararası bir jüri tarafından seçilen kazananlara nakit ödüller, Staj ve inşaat hizmetleri verilmektedir.

Kadınların kendilerini güvende hissedebilecekleri, gerekli tıbbi bakımı alabilecekleri ve en uygun sağlık koşullarının yanı sıra nitelikli sağlık personelinin varlığından yararlanabilecekleri bir 'Doğum Merkezi' tesisi arıyoruz.Ödüller

Birincilik Ödülü:
5.000€ + İnşaat + Kengo Kuma'da Staj
2. Ödül:
2.000€ + EMBT Architects'da Staj
3. Ödül:
1.000€ + SBGA Blengini Ghirardelli'da Staj
2 Mansiyon Ödülü 100€
5 Özel Mansiyon
20 Finalist
20 İlk 50

Takvim ve son başvurular

Erken kayıtlar : 12 Ocak - 29 Şubat 2024
Normal kayıtlar : 1 Mart - 8 Nisan 2024
Geç kayıtlar : 9 Nisan - 14 Mayıs 2024
SSS cevap son tarihi : 1 Haziran 2024
Son Teslim Tarihi: 11 Haziran 2024
Jüri değerlendirmesi : 23 Haziran - 29 Haziran 2024
Kazanan duyuruları : 9 Temmuz 2024

İndirilenler

Yönerge dilleri:
en | fr | it | es | pt | pl | tr | zh | ar | ja | el | hi
[Tüm dilleri indir]

Yarışma temasına ilişkin belgeler
[İndirmek]

Tüm Materyaller (kayıttan sonra kullanılabilir):
Yapı malzemeleri ve verileri, Görseller, Düzenler

Jüri üyeleri

Kengo Kuma competition jury

Kengo Kuma

Kengo Kuma & Associates
Japan, China, France

Kengo Kuma 1954'te doğdu. 1990'da Kengo Kuma & Associates'i (KKAA) kurdu. Keio Üniversitesi ve Tokyo Üniversitesi'nde ders verdikten sonra Tokyo Üniversitesi'nde Fahri Profesör. KKAA projeleri şu anda 30'dan fazla ülkede yürütülmektedir. Sürdürülebilir yaklaşımıyla evrensel olarak tanınan ve çevreye ve geleneğe saygıya kendini adamış en etkili çağdaş mimarlardan biri olarak kabul edilir.

Benedetta Tagliabue competition jury

Benedetta Tagliabue

EMBT Architects
Spain

Istituto di Architettura di Venezia'da (IUAV) mimarlık okudu ve şu anda Barselona, Şanghay ve Paris merkezli Enric Miralles ile işbirliği içinde 1994 yılında kurulan uluslararası mimarlık firması Miralles Tagliabue EMBT'nin direktörlüğünü yapıyor. İnşa ettiği en önemli projeleri arasında Edinburgh'daki İskoç Parlamentosu, Diagonal MarPark, Barselona'daki Santa Caterina pazarı, Campus Universitario de Vigo ve 2010 Şanghay Dünya Fuarı'ndaki İspanyol Pavyonu sayılabilir.

Mario Cucinella competition jury

Mario Cucinella

Mario Cucinella Architects
Italy

Mario Cucinella, 1960 yılında Palermo'da doğdu ve 1986 yılında Cenova Üniversitesi Mimarlık bölümünden mezun oldu. 1992 yılında Paris'te, şu anda genel merkezi Bologna ve Milano'da bulunan bir mimarlık ve tasarım firması olan MCA - Mario Cucinella Architects'i kurdu. kendisi aynı zamanda kreatif direktördür. 2015 yılında SOS - Sürdürülebilirlik Okulu'nu kurdu.

Agostino Ghirardelli competition jury

Agostino Ghiradelli

SBGA | Blengini Ghirardelli
Italy

Agostino Ghiradelli, Università degli Studi'den mimarlık diploması aldı di Genova'da 1999 yılında çalıştı. Çeşitli Uluslararası Firmalarla işbirliği yaptı ve Ortak oldu, New York ve Paris'te çalıştı ve dünyanın her yerindeki şantiyeleri denetledi. Mimarlık ve Şehir Planlama projelerinin hem araştırma hem de tasarım aşamasına odaklanmaktadır. Bu amaçla kamu kurumlarıyla işbirliği yaptı ve çeşitli uluslararası kuruluşlarda öğretim görevlisi olarak görev yaptı.

Tosin Oshinowo  competition jury

Tosin Oshinowo

Oshinowo Studio
Nigeria

Tosin Oshinowo, Lagos merkezli Nijeryalı bir mimar ve tasarımcı olup, geniş konut ve ticari alanları ve şehirciliğe yönelik sosyal açıdan duyarlı yaklaşımlara ilişkin içgörüleriyle tanınmaktadır. Yoruba kültürüne ve tarihine derin bir saygı duyuyor ve belirgin bir şekilde Afrika bağlamından geliyor. Aynı zamanda 2024 Sharjah Mimarlık Trienali'nin küratörüdür.

Urko Sanchez  competition jury

Urko Sanchez

Urko Sanchez Architects
Spain / Kenya

Urko Sanchez Architects, tasarımdaki mükemmelliğiyle tanınan, ödüllü Kenya ve İspanya merkezli bir butik mimarlık firmasıdır. Projelerin boyutu, karmaşıklığı ve işlevi farklılık göstermektedir. Ancak her durumda, her benzersiz projeye özel hazırlanmış bir yaklaşımla odak noktası müşteri ve bağlamdır. Ticari projeler arasında oteller, ofis binaları, endüstriyel alanlar ve konut geliştirmeleri yer almaktadır.

Raul Pantaleo Kaira Looro jury

Raul Pantaleo

TAM Associati
Italy

Raul Pantaleo, çeşitli Kamu İdareleri ve kar amacı gütmeyen kuruluşlar için sosyal iletişim ve grafik tasarım uygulamaları ile ilgilenmektedir. Raul Pantaleo, kritik alanlarda sosyal odaklı projelerde uzmanlaşmış bir uygulama olan “studio TAMassociati”nin kurucularından biridir. Alınan başlıca ödüller arasında : LafargeHolcim Ödülleri Teşekkür Ödülü (2017), Ağa Han Ödülü (2013), Zumtobel Gruop Ödülü (2014).

Emmanuelle Moureaux Kaira Looro jury

Emmanuelle Moureaux

Emmanuelle Moureaux Architecture
Japan

Emmanuelle Moureaux, 1996'dan beri Tokyo'da yaşayan ve 2003 yılında emmanuelle moureaux mimarlık + tasarımını kurduğu bir Fransız mimar ve sanatçıdır. Tohoku Sanat ve Tasarım Üniversitesi'nde Doçent. "Tokyo Mimarlar Derneği", "Japonya Mimarlık Enstitüsü" ve "Japonya Mimarlar Enstitüsü" üyesi.

Saad El Kabbaj, Driss Kettani and Mohamed Amine Siana competition jury

Driss Kettani

Maroc

1978 yılında Fes'te doğan Driss Kettani, 2003 yılında Fas'ta Ecole Nationale d'Architecture of Rabat'ta eğitim gördü. Çocukluğunu Fildişi Sahili'nde geçirdi. 1996'da Fas'a geldi. 2005 yılında Kazablanka'da ofis, bazı konut, ofis projeleri ve tasarımı üzerinde çalıştı. Halen Muhammed VI Politeknik Üniversitesi'nde ders vermektedir.

Saad El Kabbaj, Driss Kettani and Mohamed Amine Siana competition jury

Saad El Kabbaj

Maroc

1978 yılında Kazablanka'da doğan Saad El Kabbaj, 2003 yılında Fas'ta Ecole Nationale d'Architecture of Rabat'ta eğitim gördü. Öğrenimi sırasında yurt dışında (Yunanistan, Tunus ve Mısır) deneyimler edindi. 2005 yılında Kazablanka'daki ofisini açtı ve çeşitli projelerde çalışıyor. Halen Rabat'taki UIR Üniversitesi'nde ders vermektedir.

Saad El Kabbaj, Driss Kettani and Mohamed Amine Siana competition jury

Mohamed Amine Siana

Maroc

1979 yılında Kazablanka'da doğan Mohamed Amine SIANA, 2004 yılında Fas'ın Rabat kentindeki Ecole Nationale d'Architecture'den mezun oldu. 2000 yılından bu yana farklı mimarlarla işbirliği yapıyor ve 2005 yılında Kazablanka'da kendi ofisini açmadan önce yurt dışı deneyimleri oldu. proje türleri: iç mekan, konut, sağlık, tasarım. Halen Rabat'taki UIR Üniversitesi'nde ders vermektedir.

PROJE

Bu yarışmanın amacı, hamilelik boyunca sağlık hizmeti sunan bir Doğum Merkezi için mimari bir tasarım seçmektir. Yenilikçi bir model arıyoruz - her kadının kendini güvende hissedebileceği sembolik, rahat ve profesyonel bir yer. Bina, insani bir operasyon olarak ve kendi kendini inşa edecek şekilde, yani kalifiye personel veya inşaat şirketleri olmadan, yerel halkın doğrudan katılımıyla, ağır araçlar kullanılmadan ve sürdürülebilir teknolojiler ve yerel malzemelerle tasarlanmalıdır. .

Daha fazla gör Yönergeleri indirin

Architecture Competition brief
Architecture Competition brief
Architecture Competition brief

yarışmaya katıl

Yarışmaya kaydolun ve projenizi gönderint