Yarışma jürisi


Kengo Kuma

Kengo Kuma & Associates - Japonya.

Kengo Kuma
Kengo Kuma 1954'te doğdu. 1990'da Kengo Kuma & Associates'i (KKAA) kurdu. Keio Üniversitesi ve Tokyo Üniversitesi'nde ders verdikten sonra Tokyo Üniversitesi'nde Fahri Profesör. KKAA projeleri şu anda 30'dan fazla ülkede yürütülmektedir. KKAA'nın Tokyo, Paris ve Pekin'de ofisleri bulunmaktadır. Kengo Kuma, doğa, teknoloji ve insanlar arasında yeni ilişkiler açan mimariyi önermektedir. Sürdürülebilir yaklaşımıyla evrensel olarak tanınan ve çevreye ve geleneğe saygıya kendini adamış en etkili çağdaş mimarlardan biri olarak kabul edilir. Başlıca yayınları arasında Ten Sen Men (“nokta, çizgi, düzlem”, Iwanami Shoten), Hito no Sumika (“insanlar için barınaklar”, Shincho Shinsho), Makeru Kenchiku (Yenilginin Mimarisi, Iwanami Shoten), Shizen na Kenchiku (Natural) bulunmaktadır. Mimarlık, Iwanami Shinsho), Chii-sana Kenchiku (Küçük Mimari, Iwanami Shinsho) ve diğerleri. Kengo Kuma, dünya çapında önemli binalar tasarladı. Bunlar arasında Japonya'daki Japonya Ulusal Stadyumu, İskoçya'daki V&A Dundee, Çin'deki Halk Sanatları Müzesi, Japonya'daki GC Prostho Müzesi Araştırma Merkezi, İsviçre'deki Tek Çatı Altında EPFL Artlab, Avustralya'daki Kadokawa Kültür Müzesi ve Değişim ve diğerleri sayılabilir. 2021'de Time Dergisi'nden "2021'in En Etkili İnsanları" ödülünü aldı.

Kengo Kuma
Kengo Kuma
Kengo Kuma

Benedetta Tagliabue

Benedetta Tagliabue – EMBT Architects - ispanya

Benedetta Tagliabue Miralles Tagliabue EMBT
Istituto di Architettura di Venezia'da (IUAV) mimarlık okudu ve şu anda 1994'te kurulan uluslararası mimarlık firması Miralles Tagliabue EMBT'nin direktörlüğünü yapıyor. Barselona, ​​Şanghay ve Paris merkezli Enric Miralles ile işbirliği. İnşa ettiği en dikkate değer projeleri arasında Edinburgh'daki İskoç Parlamentosu, Diagonal MarPark, Barselona'daki Santa Caterina pazarı, Campus Universitario de Vigo ve prestijli RIBA International “En İyi Uluslararası Binası” ödülüne layık görülen 2010 Şanghay Dünya Fuarı'ndaki İspanyol Pavyonu sayılabilir. 2011” ödülü. Öğretim alanında Harvard Üniversitesi, Columbia Üniversitesi ve Barselona ETSAB'de misafir profesör olarak, mimarlık forumlarında ve üniversitelerde düzenli olarak ders vermektedir ve dünya çapındaki jüri üyelerinin bir parçasıdır, örn. Princesa de Asturias ödülleri ve 2014'ten beri Pritzker Ödülü jürisinin bir parçası. 2004 yılında İskoçya Edinburgh Napier Üniversitesi Sanat ve Sosyal Bilimler Fakültesi'nden fahri doktora aldı. Çalışmaları 2005'te RIBA Stirling Ödülü'nü, 2006'da Ulusal İspanya Ödülü'nü aldı. 2002'de Katalan Ulusal ödülü, 2005 ve 2009'da Barselona Şehri ödülü, 2000, 2003 ve 2007'de FAD ödülleri. Son zamanlarda hem mimarlık teorisine hem de pratiğine uluslararası alanda büyük katkılarda bulunan bir kişiye veya pratiğe her yıl verilen 2013 RIBA Jencks Ödülü'nü aldı. Ve Mayıs 2019'da, dünya çapında mimarlık alanındaki profesyonel uygulamasının mükemmelliği nedeniyle Katalonya Generalitat tarafından verilen Sant Jordi Haçı'nı aldı. Aynı zamanda, deneysel mimariyi rahmetli eşi ve ortağı Enric Miralles'in ruhuna uygun olarak teşvik etmeyi amaçlayan Enric Miralles Vakfı'nın direktörüdür.

Benedetta Tagliabue Miralles Tagliabue EMBT
Benedetta Tagliabue Miralles Tagliabue EMBT
Benedetta Tagliabue Miralles Tagliabue EMBT

Agostino Ghirardelli

SBGA | Blengini Ghirardelli - İtalya

Agostino Ghiradelli
Agostino Ghiradelli, Università degli Studi'den mimarlık diploması aldı. di Genova 1999'da çalıştı. Birçok Uluslararası Firmanın ortağı ve işbirliği yaptı, New York ve Paris'te çalıştı ve dünyanın her yerindeki şantiyeleri denetledi. Mimarlık ve Şehir Planlama projelerinin hem araştırma hem de tasarım aşamasına odaklanmaktadır. Bu amaçla kamu kurumlarıyla işbirliği yaptı ve çeşitli uluslararası kurumlarda öğretim görevlisi olarak çalıştı: MIPIM 2019, Viyana Üniversitesi, Trieste Üniversitesi, ULI, Avrupa Genç Liderler Milano Yaz Okulu. 2017 yılında Giuseppe Blengini ile Studio SBGA I Blengini Ghirardelli'yi yarattı. Her zaman sürdürülebilirliğe odaklanan çok çeşitli mimari projelerde deneyim kazandı. Yaşam kalitesini artıran bağlantı ve esneklik uygulayan çevik çalışma ortamları tasarlar. Tasarımcı / koordinatör rolü oynadığı kentsel planlama müdahaleleri şunlardır: Rotterdam yakınlarındaki Noordwijk'te ESA-ESTEC KAMPÜSÜ; Lampugnano, Milano'daki UniCredit Kampüsü; A.S.'nin yeni stadı için master plan Roma'da Roman Futbol Takımı; Milano'da CityLife Ana Planı.

Agostino Ghirardelli SBGA | Blengini Ghirardelli Credit foto: Cosentino AEC Illuminazione
SBGA | Blengini Ghirardelli
SBGA | Blengini Ghirardelli

Mario Cucinella

Mario Cucinella Architects - İtalya

Mario Cucinella
Mario Cucinella 1960 yılında Palermo'da doğdu ve 1986 yılında Cenova Üniversitesi Mimarlık bölümünden mezun oldu. 1992 yılında Paris'te, şu anda genel merkezi Bologna ve Milano'da bulunan ve aynı zamanda yaratıcı direktörlüğünü yaptığı bir mimarlık ve tasarım firması olan MCA - Mario Cucinella Architects'i kurdu. 2015 yılında, geleceğin karar vericilerine açık fikirli bir yaklaşımla küresel olarak ortaya çıkan çevre sorunlarıyla başa çıkmak için gerekli araçları sağlamak amacıyla sürdürülebilir mimari ve tasarımın uygulanmasına odaklanan, genç profesyoneller ve yeni mezunlara yönelik bir okul olan SOS - Sürdürülebilirlik Okulu'nu kurdu. , bütünsel, araştırmaya dayalı ve insan merkezli bir yaklaşım. Bir mimar ve eğitimci olarak çevresel ve sosyal konulardaki çalışmalarının önemi ve sürekli bağlılığı, Kraliyet İngiliz Mimarlar Enstitüsü Uluslararası Bursu (2016) ve Amerikan Mimarlar Enstitüsü Onursal Bursu (2017) ile tanınmıştır. 2018 yılında “Arcipelago Italia” sergisiyle Venedik Bienali 16. Uluslararası Mimarlık Sergisi'nde İtalyan Pavyonu'nun küratörlüğünü yaptı. Mario Cucinella Ferrara, Napoli, Münih ve Nottingham üniversitelerinde ders verdi. Aşağıdakiler de dahil olmak üzere birçok yayının yazarıdır: Gelecek geçmişe yapılan bir yolculuktur. Mimarlık hakkında on hikaye (2021, Quodlibet tarafından yayınlandı) Bu kitapta Mario Cucinella - Valentina Torrente ve Laura Zevi ile birlikte - ona çevre sorunları ve mevcut enerjinin rasyonel kullanımı hakkında değerli bilgiler veren şehirlere ve yerlere yaptığı on geziyi anlatıyor. Eğitim Mimarisi (2021, Maggioli tarafından yayınlandı), geliştirilen tasarım çözümleriyle dönüşümlü olarak çok sesli bir anlatımla, mimarlık ve onun yaratabileceği dinamikler sayesinde sivil toplumdaki en önemli yerlerin nasıl gelişebileceğinin analizi Mario Cucinella Architects tarafından. Building Green Futures (2020, Forma tarafından yayınlandı), Mario Cucinella Architects'in en son projelerinden ve en temsili mimarisinden oluşan bir koleksiyon aracılığıyla, mimarinin geleceğin küresel zorluklarına sağlayabileceği olası yanıtları araştıran bir cilt.

MCA_ll Masterplan di MIND – Milano Innovation District_Visual by MCA Visua
MCA_Museo d’Arte Fondazione Luigi Rovati_ph. Duccio Malagamba
MCA_Padiglione Italia Osaka 2025_Ingresso principale - il Teatro all'italiana_Visual by MCA Visual

Urko Sanchez

Urko Sanchez Architects - Nairobi & Madrid, Kenya & ispanya.

Urko Sanchez
Urko Sanchez Architects, tasarımdaki mükemmelliğiyle tanınan, ödüllü Kenya ve İspanya merkezli bir butik mimarlık firmasıdır. Projelerin boyutu, karmaşıklığı ve işlevi farklılık göstermektedir. Ancak her durumda, her benzersiz projeye özel hazırlanmış bir yaklaşımla odak noktası müşteri ve bağlamdır. Ticari projeler arasında oteller, ofis binaları, endüstriyel alanlar ve konut geliştirmeleri yer almaktadır. Ayrıca Urko Sanchez Architects, sosyal gelişim konusunda tutkulu olup, dezavantajlı toplulukları hedef alan projelere gerekli ve yenilikçi müdahalelerle mümkün olduğunca sık katkıda bulunmaktadır. Urko Sanchez Mimarlık Ofisleri Kenya ve İspanya'da yerleşik olup, esas olarak Doğu Afrika'da çalışmaktadır ancak ofis, bölge genelinde (Cibuti, Somali) ve daha uzak bölgelerde (BAE, Angola, Bosna, Almanya, İspanya) projeler üstlenmiştir. Urko Sanchez Architects ekibi esnek, çok kültürlü ve muhteşem yerel ve uluslararası performans kayıtlarına sahip bir ekiptir. Müdür Urko Sanchez, kapsamlı seyahatler yaparak ve birçok bağlamda projeler gerçekleştirerek zengin bir deneyime sahip. Urko, her benzersiz projeye yenilikçi ve çok yönlü bir mimari görünüm kazandırmak için geniş deneyimini kullanıyor. Urko Sanchez Architects, müşteriye özel projeler oluşturmak ve vizyonlarını sadakatle yorumlamak için müşterilerle yakın çalışmaya odaklanıyor. Her şeyden önce firma, müşteri güvenine ve fikirlerinin ifade edilmesi ve uygulanmasında benzersiz kaliteye değer vermektedir. Firma, çevre yönetimine derinden bağlıdır ve her proje için ekip, yapının kültürel kökenlerini ve binanın çevresine en iyi şekilde nasıl entegre edileceğini dikkate alır; manzara, yerel malzemeler ve çevrenin akışı. Urko Sanchez projelerinin ayırt edici özellikleri arasında geleneksel mimariye çağdaş dokunuşlar yer alıyor; rüzgar ve güneş enerjisi ile geri dönüştürülmüş suyu kullanan yeşil bir estetik; ve doğal ışığı sergilemek ve özel bahçeleri ve açık avluları çerçevelemek için doğal mimariden yararlanılıyor.

Urko Sanchez
Urko Sanchez
Urko Sanchez

Tosin Oshinowo

Oshinowo Studio - Nijerya

Urko Sanchez
Tosin Oshinowo, Lagos merkezli Nijeryalı bir mimar ve tasarımcı olup geniş konut ve tasarımlarıyla ünlüdür. ticari alanlar ve şehirciliğe sosyal açıdan duyarlı yaklaşımlara dair içgörüler. Derin bir saygıyla temellendik Yoruba kültürü ve tarihine yönelik ve belirgin bir şekilde Afrika bağlamından gelen Oshinowo'nun tasarımları, Afrika tasarımının ve Afro-minimalizmin yeni nesline çağdaş bir bakış açısı: duyarlı bir yaklaşım Sürdürülebilirliği, dayanıklılığı, dayanıklılığı ön planda tutan mimarlık ve tasarımın dünü, bugünü ve geleceğinin yansıması ve denge. Aynı zamanda 2024 Sharjah Mimarlık Trienali'nin küratörüdür. Bir mimar olarak Oshinowo, cmDesign Atelier'in (cmD+A) kurucusu ve müdürü olarak tanınır. 2012 yılında kurulmuştur. Merkezi Lagos'ta bulunan ofis, ağırlıklı olarak sivil projelere imza atmıştır. Maryland Alışveriş Merkezi tasarımının yanı sıra ışık dolu konut projeleri de dahil olmak üzere çok çeşitli konut projeleri dahil Okyanus kıyısındaki şehrin kıyısındaki plaj evleri. Mimarlığa olan ilgisi daha geniş bir vizyona uzanıyor şehircilik ve topluluk; yakın zamanda Birleşmiş Milletler Kalkınma ile bir projeyi tamamladı Kuzeydoğu Nijerya'daki program, Boko Haram'ın yerinden ettiği bir köy için tamamen yeni bir topluluk inşa ediyor. cmD+A'yı kurmadan önce Skidmore Owings & Merrill'in Londra'daki ofislerinde ve Office of the Office'te çalıştı. Metropolitan Mimarlık Rotterdam, 4. Anakara Köprüsü'nü tasarlayan ekibin parçasıydı Lagos'a dönerek James Cubitt Architects'te çalıştı ve önemli projelere liderlik etti. Port Harcourt'taki Nijerya LNG'sine yönelik master plan ve kurumsal merkez binası dahil. Bir ürün tasarımcısı olarak çalışmaları öncelikle sandalye tasarımına odaklanıyor; 2017'de Ilé-Ilà'yı yarattı, bu da şu anlama geliyor: Ana Yoruba dilinde House of Lines. Lüks bir marka olan Ilé-Ilàchairs sipariş üzerine üretilir, tasarlanır ve Lagos'ta el yapımıdır ve çağdaş Afrika mobilya tasarımının öne çıkan bir örneği olarak öne çıkmıştır. Harper's Bazaar Interiors (Nisan 2018), Elle Decor (Ocak 2020) ve Grazia (Haziran 2020). Oshinowo'nun çalışmaları aynı zamanda kavramsal alanı da kapsıyor ve mimarlık tarihi ve mimariye olan güçlü ilgisiyle dikkat çekiyor. mimarlığa, tasarıma ve şehirciliğe yönelik, sosyal açıdan duyarlı yaklaşımlar, tutkuyla destekleniyor Afrika tasarımını ve yeniliğini destekliyoruz. 2020 yılında konsept tasarım konusunda Lexus ile ortaklık kurdu. Design Miami için araştırmalar yaptı ve şehircilik, afro modernizm, tasarım ve sanat üzerine üretken bir şekilde yazılar yazdı. 2021 Venedik Mimarlık Bienali'nin bir parçası olan Expansions da dahil olmak üzere yayınlarda kimlik ve Kasım 2017'deki TEDxPortHarcourt konuşmasında da ele alınan bir konu olan Omenka Online. Bir Şişe Şaraptan Lagün Nasıl İnşa Edilir? başlıklı ikinci Lagos Bienali'nin küratörlüğünü üstlendi. 2019'da. Oshinowo, Nijerya Federal Cumhuriyeti'nde kayıtlı bir mimardır ve Nijerya Mimarlık Enstitüsü üyesidir. Mimarlar ve İngiliz Mimarlar Kraliyet Enstitüsü, Kingston Mimarlık diplomasına sahip Londra'daki College, Bartlett School of London'dan Kalkınmada Kentsel Tasarım alanında yüksek lisans derecesi Mimarlık, Londra Mimarlık Derneği'nden Mimarlık Diploması ve İşletme Yüksek Lisansı Madrid IE Üniversitesi'nden Mimarlık ve Tasarım alanında. 3. Şehir de dahil olmak üzere çok sayıda ödül kazandı. People Real Estate Ödülleri 2017 Yılın Mimarı ve Lord's Achievers Yaratıcılık Ödülleri 2019 Dünya Başarılar Günü kutlamaları. 2024 Mimarlıkta Çeşitlilik yarışmasının beş finalisti arasında yer aldı. Divia Ödülleri.

Tosin Oshinowo - Rensource Energy Office - photos Medina Dugger
Tosin Oshinowo - CORAL PAV. 20 - photo Tolu Sanusi
Tosin Oshinowo - UNDP Ngarannam  - courtesy UNDP Nigeria and Tolulope Sanusi

Raul Pantaleo

TAM Associati - İtalya

Raul Pantaleo
Raul Pantaleo, Milano'da doğan bir İtalyan mimar, Venedik ve Trieste'de yaşıyor ve çalışıyor. Venedik IUAV Üniversitesi'nden mezun oldu. Padua Üniversitesi'ndeki lisansüstü çalışmalarla elde edilen İnsan Ekolojisi alanında uluslararası bir sertifikaya sahiptir. Raul, biyo-mimari ve kentsel yeniden yeterlilik sektörlerinde proje tasarımcısı ve danışmanıdır; Halen katılımcı ve iletişimsel proje geliştirme süreçlerinde laboratuvarların yürütülmesinde yer almaktadır. Ayrıca, çeşitli Kamu İdareleri ve kar amacı gütmeyen kuruluşlar için sosyal iletişim ve grafik tasarım uygulamaları ile ilgilenmektedir. Raul Pantaleo, kritik alanlarda sosyal odaklı projelerde uzmanlaşmış bir uygulama olan “studio TAMassociati”nin kurucularından biridir. Mevcut ve tamamlanmış projelerden bazıları şunlardır: Sudan'daki Acil STK için Kalp Cerrahisi Salam Merkezi; Banca Etica (Ethic Bank)Genel Merkez Padua'da (İtalya); Sudan Darfur'daki Acil Durum STK'sı için sağlık binaları; ayrıca Orta Afrika Cumhuriyeti, Sierra Leon, Ruanda, Afganistan, Irak ve Uganda'da projeler. Alınan başlıca ödüller arasında : LafargeHolcim Ödülleri Teşekkür Ödülü (2017), Ağa Han Ödülü (2013), Zumtobel Gruop Ödülü (2014).

Raul Pantaleo TAM Associati
Raul Pantaleo TAM Associati
Raul Pantaleo TAM Associati

Emmanuelle Moureaux

Emmanuelle Moureaux Architecture + Design, Japonya

Mphethi Morojele architect
Emmanuelle Moureaux, 1996'dan beri Tokyo'da yaşayan ve 2003 yılında emmanuelle moureaux mimari + tasarımını kurduğu bir Fransız mimar ve sanatçıdır. Sokakta karmaşık bir derinlik ve yoğunluk oluşturan Tokyo'nun katmanlarından ve renklerinden ve kayan ekranlar, kelimenin tam anlamıyla "boşluğu renklerle bölmek (yaratmak)" anlamına gelen "shikiri" kavramını yarattı. Renkleri imzası olarak kullanan çalışmaları, Sugamo Shinkin Bank için mimari tasarım, ABC Cooking Studio için mekan tasarımı, UNIQLO ve ISSEY MIYAKE için sanat enstalasyonları, "100 renk" sanat enstalasyon serisi ve "Orman Ormanı" gibi bir dizi projeye uzanıyor. Sayılar", Tokyo Ulusal Sanat Merkezi'nde. Tayvan'daki Yeni Taipei Şehir Hükümeti tarafından görevlendirilen, 2021'de renklerinin şehir ölçeğine yayıldığı Toplu Hızlı Transit "Dairesel Hat"ın sanatsal tasarımını tamamladı. Tohoku Sanat ve Tasarım Üniversitesi'nde Doçent. "Tokyo Mimarlar Derneği", "Japonya Mimarlık Enstitüsü" ve "Japonya Mimarlar Enstitüsü" üyesi.

emmanuelle moureaux moureaux
emmanuelle moureaux moureaux
emmanuelle moureaux moureaux

Saad El Kabbaj, Driss Kettani and Mohamed Amine Siana

Fas

Driss Kettani
1978 yılında Kazablanka'da doğan Saad El Kabbaj, 2003 yılında Fas'ta Ecole Nationale d'Architecture of Rabat'ta eğitim gördü. 2005 yılında Kazablanka'daki ofisini açtı ve çeşitli projelerde çalışıyor. Halen Rabat'taki UIR Üniversitesi'nde ders vermektedir. 1978 yılında Fes'te doğan Driss Kettani, 2003 yılında Fas'ın Rabat kentindeki Ecole Nationale d'Architecture'de eğitim gördü. Halen Muhammed VI Politeknik Üniversitesi'nde ders veriyor. 1979 yılında Kazablanka'da doğan Mohamed Amine SIANA, 2004 yılında Fas'ın Rabat kentindeki Ecole Nationale d'Architecture'den mezun olmuştur. Halen Rabat'taki UIR Üniversitesi'nde ders vermektedir. 2005 yılında Kazablanka'da ortak bir ofis açtılar, aynı anda hem kişisel projelerde hem de önemli komisyon ve yarışmalarda birlikte çalıştılar. Fikir, aynı zamanda kişisel bir ifade yelpazesine sahipken fikir alışverişi ve paylaşmanın faydaları ile bir tür atölye oluşturmaktı. Böylece 2006 yılında Taroudant Üniversitesi'nin 2010 yılında tamamladığı yarışmayı kazandılar. Bir diğer ortak proje ise 2011'de tamamlanan Guelmim Teknoloji Okulu. Bu proje Ağa Han Mimarlık Ödülü'ne aday gösterildi. Ayrıca Laayoune Teknoloji Okulu, Rabat'taki Jacques Chirac Okul Grubu, Kazablanka'daki BO 52 karma kullanım veya Kazablanka Büyük Stadyum yarışmasında da çalıştılar. Mekanın bağlamına ve ruhuna çok duyarlı olurken, mekanın anlamlı ve şiirsel bir anlamını bulmaya çalışırken, modern ve çağdaş bir yaklaşımı birleştirmeye çalışıyorlar. Çalışmaları diğerlerinin yanı sıra İstanbul'da Mimar Sinan Ödülü, Beyrut'ta Archmarathon Ödülü'ne layık görüldü. Çalışmaları ayrıca çok sayıda uluslararası yayında yayınlandı ve Venedik, Paris, New York, Şangay, Melbourne ve Milano'da sergilendi.

Driss Kettani Archtiecte
Driss Kettani Archtiecte
Driss Kettani ArchtiecteYarışma KomitesiRaoul Vecchio

Co-Founder Balouo Salo - İtalya & Senegal

Raoul Vecchio
Raoul Vecchio, 2015 yılında Catania Üniversitesi'nde Mimarlık ve Mühendislik bölümünden mezun oldu. Acil durumlar ve kalkınma için insani yardım aktivisti, insan hakları, şiddet mağdurlarına yardım ve Barışın İnşası konularında uzmanlaşmıştır. 2014 yılında diplomatik, medya, planlama ve uygulama alanlarında projelerle ilgilenen İnsani Yardım Örgütü Balouo Salo'yu kurdu. Projeler her zaman, özellikle Sahra Altı Afrika'da, gelişmekte olan ülkelerin kırsal topluluklarında acil durumları çözme ve kendi kendine yeterliliği teşvik etme hedefine odaklanmıştır. Yüksek Lisans ve Üniversitelerde yerel ve uluslararası dersler vermekte ve gelişmekte olan ülkelerde kalkınma planlaması ve acil durumların çözümü için STK'lar ve uluslararası kuruluşlarla işbirliği yapmaktadır. Mimarlık ve insani aktivizm üzerine çok sayıda kitabın yazarıdır. En önemli mimari projeleri arasında: Senegal'de 80.000'den fazla insanın yetersiz beslenmesine ve yoksullaşmasına neden olan nadir bir çevresel fenomenle başa çıkmak için bir tuz önleyici baraj, bebek ölümlerini azaltmak için su arıtma sistemleri ile güneş kuyularının inşası, inşaat okulları ve eğitim okuma yazma bilmemeyi azaltmak için merkezler, şiddet mağduru kadınlar için sığınma evleri inşa etmek. Yaklaşım, eğitim çalıştayları ve yararlanıcıların katılımı yoluyla kendi kendini inşa etmeye ve topluluk katılımına adanmıştır. 2015'ten bu yana, Güney Senegal'deki 85 kırsal köyde 25.000'den fazla nüfusu bilinçlendirdi ve eğitti ve Senegal'de 18.000'den fazla okul çocuğuna eğitim desteği sundu. Sürdürülebilir kalkınma ve insan hakları konusunda sürekli diplomatik ve arabuluculuk faaliyetleri yürütür ve yerel ve uluslararası toplumun eğitimini yürütür. İnsani bağlılığı, uluslararası dayanışma alanında çeşitli ödüller ve faaliyet gösterdiği yerlerde onursal ödüller ile tanınmıştır.

Sebastiano D'Urso

University of Catania, İtalya

Sebastiano D'Urso
Sebastiano D'Urso, Doktora ve Mimari ve Kentsel Kompozisyon alanında doçent. Katanya Üniversitesi İnşaat Mühendisliği ve Mimarlık Bölümü. Araştırma yapıyor mimarlığın diğer disiplinlerle olan bulaşmalarına bakan etkinlikler. Araştırmaları paylaşıyor dergilerde ve monograflarda yayınlayarak daha fazla kontaminasyonu teşvik etmek için sonuçlar.

Moulaye Diabate

Co-Founder Balouo Salo, İtalya & Senegal

Balouo Salo'nun kurucu ortağı Jali olarak da bilinen Moulaye Diebate, 1983 yılında Baghere, Senegal'de doğdu. Babadan oğula geçen sekiz yüzyıllık bir geleneği miras alan Jali, bir griot. Batı Afrika'da yaygın olan Mandinka etnik grubunun geleneksel bir müzik aleti olan kora'ya doğuştan gelen bir tutkusu var. Bilimsel lise diplomasını aldıktan sonra Jali, Ekonomi eğitimine başladığı Dakar'a taşındı, ancak müziği onu 2004'ten beri yaşadığı İtalya'ya getirdi. Jali, alanında uzun yıllara dayanan deneyime sahip bir kültürel arabulucudur. Göçmenlik. Ayrıca Mahkeme ve Katanya Ticaret Odası'ndaki bilirkişi siciline kayıtlıdır ve birçok yabancı dilde Mütercim/Tercümanlık alanında kanıtlanmış deneyime sahiptir. 2020 yılında Dilbilimsel Arabuluculuk Çalışmaları bölümünden "Avrupa Bağlamında Göç ve Mülteci Hakları" başlıklı teziyle mezun oldu. Moulaye Diabate ayrıca dilsel ve kültürel arabuluculuk alanında ulusal ve uluslararası kurum ve kuruluşlarla ve ayrıca çocuk haklarının korunması ve entegrasyon alanında STK'larla işbirliği yapmıştır.


Dario Distefano

Archicart, İtalya

Dario Luigi Distefano, teknik ve Ar-Ge departmanlarını koordine ettiği yenilikçi KOBİ mimarının kurucusudur. Mühendislikten mezun olduktan sonra Dario, patentli oluklu mukavva panel teknolojisini geliştirerek kentsel ve bölgesel risk değerlendirmesi ve azaltma alanında doktora derecesi aldı. Düşük teknolojili ve düşük karbonlu bina sistemlerinde uzman olarak çeşitli üniversitelerle işbirliği yapmaktadır. Dario, Güney Senegal'in Casamance bölgesinde çeşitli insani yardım projelerinde yer alan kar amacı gütmeyen bir dernek olan Balouo Salo'nun başkan yardımcısıdır.
Grazie Maria Nicolosi

PhD University of Catania, Italy

Grazia Maria Nicolosi, PhD, Mimari ve Kentsel Kompozisyon alanında konu uzmanıdır [SSD ICAR/14]. Kentsel ve mimari tasarım ve hesaplamalı deneylere yönelik araştırma faaliyetleri yürütmektedir. Valladolid'deki Escuela Técnica Superior de Arquitectura'da Erasmus programına katıldı ve Hesaplamalı Tasarım ve İnşaat Enstitüsü'nde 2013'te Londra'ya, 2017'de Japonya'ya ve 2018'de Stuttgart'a çeşitli çalışma gezileri gerçekleştirdi. Mimarlıkta sürdürülebilirlik ve estetik üzerine monografilerin ve bilimsel makalelerin yazarıdır.yarışmaya katıl

Yarışmaya kaydolun ve projenizi gönderint