Kaira Looro 2024

Konkurs architektoniczny

Centrum Macierzyństwa w Afryce

Konkurs architektoniczny Kaira Looro to konkurs projektowy otwarty dla studentów i młodych architektów, którego celem jest odkrycie nowych talentów i przyjęcie modeli zrównoważonej architektury w celach humanitarnych, aby poprawić warunki życia w krajach rozwijających się. Zwycięzcom przewidziano prestiżowe nagrody, wyłonione przez międzynarodowe jury złożone z renomowanych firm i instytucji.

Naszym celem jest stworzenie ośrodka typu „Centrum Macierzyństwa”, w którym kobiety będą mogły czuć się bezpiecznie, otrzymać podstawową opiekę medyczną i korzystać z optymalnych warunków sanitarnych i obecności wykwalifikowanego medycznego personelu.Nagrody

I nagroda :
5.000 € + staż w Kengo Kuma + Budowa
II nagroda :
2.000 € + Staż w EMBT Architects
III nagroda :
1.000 € + Staż w SBGA Blengini Ghirardelli
2 Wyróżnienia 100 €
5 Wyróżnienia specjalne
20 finalistów
20 Top 50

Kalendarz

Wczesne rejestracje : 12 stycznia - 29 lutego 2024
Normalne rejestracje : 1 marca - 8 kwietnia 2024
Późne rejestracje : 9 kwietnia - 14 maja 2024
Termin odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania : 1 czerwca 2024 r.
Termin przesyłania zgłoszeń: 11 czerwca 2024 r.
Ocena jury : 23 czerwca - 29 czerwca 2024
Ogłoszenie zwycięzców : 9 lipca 2024 r.

Pobieranie

Języki wytycznych:
en | fr | it | es | pt | pl | tr | zh | ar | ja | el | hi
[Pobierz wszystkie języki]

Dokumenty dotyczące tematu konkursu
[Pobieranie]

Wszystkie materiały (dostępne po zarejestrowaniu):
Materiały budowlane i dane, obrazy, układy

Jury

Kengo Kuma competition jury

Kengo Kuma

Kengo Kuma & Associates
Japan, China, France

Kengo Kuma urodził się w 1954 roku. Założył Kengo Kuma & Associates (KKAA) w 1990 roku. Profesor emerytowany na Uniwersytecie Tokijskim po ukończeniu studiów na Uniwersytecie Keio i Uniwersytecie Tokijskim. Projekty KKAA są obecnie realizowane w ponad 30 krajach. Uważany jest za jednego z najbardziej wpływowych współczesnych architektów, powszechnie uznawany za swoje zrównoważone podejście i oddany poszanowaniu środowiska i tradycji.

Benedetta Tagliabue competition jury

Benedetta Tagliabue

EMBT Architects
Spain

Studiowała architekturę w Istituto di Architettura di Venezia (IUAV), a obecnie jest dyrektorem międzynarodowej firmy architektonicznej Miralles Tagliabue EMBT, założonej w 1994 roku we współpracy z Enricem Mirallesem z siedzibą w Barcelonie, Szanghaju i Paryżu. Do jej najbardziej znaczących projektów należą: Parlament Szkocki w Edynburgu, Diagonal MarPark, targ Santa Caterina w Barcelonie, Campus Universitario de Vigo oraz Pawilon Hiszpański na Światowej Wystawie w Szanghaju w 2010 roku.

Agostino Ghirardelli competition jury

Agostino Ghiradelli

SBGA | Blengini Ghirardelli
Italy

Agostino Ghiradelli ukończył architekturę na Università degli Studi di Genova w 1999 roku. Współpracował i był Partnerem kilku Firm Międzynarodowych, pracował w Nowym Jorku i Paryżu oraz nadzorował budowy na całym świecie. Koncentruje się zarówno na fazie badawczej, jak i projektowej projektów architektonicznych i urbanistycznych. W tym celu współpracował z instytucjami publicznymi i był wykładowcą dla różnych instytucji międzynarodowych.

Mario Cucinella competition jury

Mario Cucinella

Mario Cucinella Architects
Italy

Mario Cucinella urodził się w Palermo w 1960 r. i ukończył studia na kierunku architektura na Uniwersytecie w Genui w 1986 r. W 1992 r. w Paryżu założył MCA – Mario Cucinella Architects, firmę architektoniczno-projektową, która ma obecnie siedziby w Bolonii i Mediolanie, a którego jest jednocześnie dyrektorem kreatywnym. W 2015 roku założył SOS – Szkołę Zrównoważonego Rozwoju.

Tosin Oshinowo  competition jury

Tosin Oshinowo

Oshinowo Studio
Nigeria

Tosin Oshinowo to nigeryjska architekt i projektantka z Lagos, znana ze swoich rozległych przestrzeni mieszkalnych i komercyjnych oraz wglądu w społecznie reagujące podejście do urbanistyki. Oparty na głębokim szacunku dla kultury i historii Joruby i wywodzący się z wyraźnie afrykańskiego kontekstu. Jest także kuratorem Triennale Architektury w Sharjah 2024.

Urko Sanchez  competition jury

Urko Sanchez

Urko Sanchez Architects
Spain / Kenya

Urko Sanchez Architects to wielokrotnie nagradzana butikowa firma architektoniczna z siedzibą w Kenii i Hiszpanii, znana z doskonałości w projektowaniu. Projekty różnią się wielkością, złożonością i funkcjonalnością. Jednak we wszystkich przypadkach uwaga skupia się na kliencie i kontekście, a do każdego unikalnego projektu podchodzi się indywidualnie. Projekty komercyjne obejmują między innymi hotele, budynki biurowe, przestrzenie przemysłowe i osiedla mieszkaniowe.

Raul Pantaleo Kaira Looro jury

Raul Pantaleo

TAM Associati
Italy

Raul Pantaleo zajmuje się praktyką komunikacji społecznej i projektowaniem graficznym dla różnych administracji publicznych i organizacji non-profit. Raul Pantaleo jest jednym ze współzałożycieli „studio TAMassociati”, praktyki specjalizującej się w projektach zorientowanych społecznie w obszarach krytycznych. Wśród głównych nagród otrzymanych: nagroda LafargeHolcim Awards Acknowledgement (2017), nagroda Aga Khan (2013), nagroda Zumtobel Gruop (2014).

Emmanuelle Moureaux Kaira Looro jury

Emmanuelle Moureaux

Emmanuelle Moureaux Architecture
Japan

Emmanuelle Moureaux jest francuską architektką i artystką mieszkającą w Tokio od 1996 roku, gdzie założyła emmanuelle moureaux architecture + design w 2003 roku. Profesor nadzwyczajny na Uniwersytecie Sztuki i Projektowania Tohoku. Członek „Tokijskiego Stowarzyszenia Architektów”, „Japońskiego Instytutu Architektury” i „Japońskiego Instytutu Architektów”.

Saad El Kabbaj, Driss Kettani and Mohamed Amine Siana competition jury

Driss Kettani

Maroc

Urodzony w 1978 roku w Fezie, Driss Kettani studiował w Ecole Nationale d'Architecture w Rabacie w Maroku, gdzie ukończył studia w 2003 roku. Dzieciństwo spędził na Wybrzeżu Kości Słoniowej, zanim przyjechał do Maroka w 1996 roku. biuro w Casablance w 2005 roku, pracując nad niektórymi projektami mieszkaniowymi, biurowymi i projektowymi. Obecnie wykłada na Politechnice im. Mohammeda VI.

Saad El Kabbaj, Driss Kettani and Mohamed Amine Siana competition jury

Saad El Kabbaj

Maroc

Urodzony w 1978 w Casablance, Saad El Kabbaj studiował w Ecole Nationale d’Architecture w Rabacie w Maroku, którą ukończył w 2003 roku. Podczas studiów miał pewne doświadczenia za granicą (Grecja, Tunezja i Egipt). W 2005 roku otworzył swoje biuro w Casablance i pracuje nad różnymi projektami. Obecnie wykłada na Uniwersytecie UIR w Rabacie.

Saad El Kabbaj, Driss Kettani and Mohamed Amine Siana competition jury

Mohamed Amine Siana

Maroc

Urodzony w 1979 roku w Casablance, Mohamed Amine SIANA ukończył Ecole Nationale d'Architecture w Rabacie w Maroku w 2004 roku. Współpracuje od 2000 roku z różnymi architektami i miał pewne doświadczenia za granicą, zanim otworzył własne biuro w Casablance w 2005 roku. Pracuje w różnych rodzaje projektów: wnętrza, mieszkania, zdrowie, design. Obecnie wykłada na Uniwersytecie UIR w Rabacie.

PROJEKT

Celem tego konkursu jest wyłonienie projektu architektonicznego Centrum Macierzyństwa, które zapewniałoby opiekę zdrowotną podczas całego okresu ciąży. Poszukujemy innowacyjnego modelu, wzorcowego, przytulnego i profesjonalnego miejsca, w którym każda kobieta może czuć się bezpiecznie. Budynek musi być zaprojektowany w charakterze operacji humanitarnej i umożliwiać budowę samodzielną, tj. bez wykwalifikowanego personelu lub firm budowlanych, z bezpośrednim udziałem lokalnej społeczności, bez wykorzystania ciężkich maszyn i przy użyciu zrównoważonych technologii i lokalnych materiałów.

Zobacz więcej Pobierz wytyczne

Architecture Competition brief
Architecture Competition brief
Architecture Competition brief

Dołącz do konkursu

Zarejestruj się w konkursie i zaprojektuj swoją architekturę